WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZEN...

Rządowy Program KLUB 2023

Dobra drużyna PZU !

Chłopcy starsi - Gorlice zdobyte!

Kolejny dobry mecz w lidze chłopców rozegrał nasz najmłodszy ligowy zespół rocznika 2003 i młodsi.

W zaległym meczu pokonał w Gorlicach drużynę miejscowego MKS-u 74-58. Pomimo poważnego osłabienia składu
(z różnych powodów) i męczącej podróży podopieczni trenera Sołtysika od początku meczu osiągnęli nieznaczną przewagę i grając konsekwentnie w obronie i cierpliwie w ataku systematycznie ją powiększali, prowadząc do przerwy 38-24, po efektownym rzucie Alka Busza z dziewiątego metra w ostatniej sekundzie drugiej kwarty!

W trzeciej kwarcie chłopcy z Wieliczki dalej grając bardzo dobrze, zwiększyli przewagę do 23 punktów i przez czwarta kwartę ją utrzymywali, tracąc dopiero kilka punktów w końcówce meczu. Wszyscy chłopcy grający w tym spotkaniu pokazali się z dobrej strony i jako pierwsza drużyna w tym sezonie, pokonali zespół z Gorlic na ich "gorącym" terenie!

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Alek Busz, który zdobył w tym meczu 25 pkt.

Ponad to punktowali: Michał Ślusarczyk12, Piotr Wojciechowski 10, Michał Karczmarzyk 8, Konrad Woźniak 8, Marcin Bankowicz 4, Franek Ciszewski 4, oraz Łukasz Siemieniec 3. Wystąpili również i dzielnie walczyli Jasiu Pisarski i Krystian Nowak.

Następny mecz, decydujący o Vice- mistrzostwie Małopolski zespół chłopców rozegra w Wieliczce z drużyną Unii Tarnów w połowie maja.