WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZEN...

Rządowy Program KLUB 2023

Dobra drużyna PZU !

Chłopcy starsi wygrywają z Wisłą !

Trwa zwycięska passa i kolejne z rzędu zwycięstwo przywożą z Krakowa z hali Wisły nasi chłopcy.

Mecz rozpoczął sie od agresywnej obrony na całym boisku naszych zawodników i już po pierwszych 5 minutach prowadzimy 13-3 dzięki celnym rzutom Busza i Bankowicza. Wiślacy nie mogąc poradzić sobie z naszą obroną trafili tylko jeden rzut za 3. Drugie 5 minut to dalej bardzo agresywna nasza gra i wyprowadzenie naszego zespołu na prawie 20 punktową przewagę 30-11.

Kiedy w 15 minucie na tablicy widniał wynik 38-11 wydawało sie, iż to będzie mecz do jednego kosza. Niestety w naszym zespole nastąpiło rozpreżenie a potrafiący przecież grać w koszykówkę wiślacy obudzili się i zaczęli grać skladniej i odważniej wygrywajac czwartą "pieciominutówkę" i zmniejszając straty do przerwy do wyniku 43-21. Pierwsze 15 minut było w naszym wykonaniu i to wszystkich zawodników na bardzo wysokim poziomie szkoda jednak było tej dekoncentacji w końcówce.

Druga połowa to bardziej wyrównana gra obu zespołów jednak cały czas zwiększalismy swoją przewagę na hali przy Reymonta. Skuteczne akcje przeprowadzali doświadczeni w rozgrywkach młodzika Busz, Bankowicz, Nosal, Smagur i Kozioł. Swoje punkty dodali również młodsi o rok Siemieniec i Krupa. Na deskach walczył także najwyższy na boisku Klimas zbierając wiele piłek a pozostali dobrą obroną skutecznie przeszkadzali krakowianom w ofensywie.

W 38 minucie nasze prowadzenie sięgnęło 40 pkt ( 80-40) i trener dał na koniec pograć pozostałym zawodnikom. Na koniec bezdyskusyjnie zwycięstwo 82-47 i utrzymanie pozycji lidera w rozgrywkach chłopca. To 4 kategoria wiekowa w której na ten moment prowadzimy w rozgrywkach. Czy uda sie utrzymać te pozycje w lidze młodzika roztrzygnie sie juz za tydzień na naszej sali gdy zmierzymy sie w meczu na szczycie z również niepokonaną w lidze Wisłą Kraków.

W meczu Wisła-REGIS punkty zdobyli Busz 22, Nosal 18, Bankowicz 13, Smagur 13, Kozioł 8, Siemieniec 6 Krupa 2, Klimas, Wrona, Pisarski, Dusza,