A+ R A-

Sportowe Wakacje z Fundacją LO...

 

Wojewódzki Turniej mini koszyk...

Seniorzy zakończyli sezon 3 li...

 

WIELKANOC 2022

Dwa ważne zwycięstwa chłopców st. Regisu!

Bezdyskusyjne zwycięstwo w lidze chłopca nad Radwan Sport Kraków


Bardzo dobry mecz rozegrali nasi najmłodsi ligowi zawodnicy. W meczu w Krakowie z zajmującym 3 miejsce w tabeli zespołem Radwana od początku wieliczanie narzucili warunki rywalowi. Już po 3 minutach osiągneli 10 pkt przewagę która z biegiem minut powiększana była o kolejne punkty. Bardzo zespołowa gra i dominacja w każdym elemencie pokazała iż nasz zespół jest w tym spotkaniu poza zasięgiem rywala. Jedynym pytaniem pozostawała różnica punktowa i to czy zespół zdobędzie 100 pkt.

Ważniejsze w tym meczu niż wynik była jednak zespołowa i dobra gra i danie w równym wymiarze czasowym minut gry wszystkim zawodnikom. Nie zawiedli w tym meczu ani liderzy z rocznika 2004 ( Busz, Bankowicz, Smagur, Kozioł , Nosal ) ani młodsi o rok Kołaczkowski , Pisarski, Krupa, Siemieniec którzy zdobyli w sumie 24 pkt. Końcowy wynik 97-47 dla Regisu jest dobrym prognostykiem przed ważnymi meczami tego zespołu który już w czwartek o 17.45 podejmie wicelidera ligi MUKS 1811 Unię Tarnów oraz w niedziele o 10.00 groźną Wisłę Kraków


Punkty w meczu zdobyli Busz 23, Bankowicz 18, Smagur 15, Kołaczkowski 12, Pisarski 8, Kozioł 7, Nosal 6, Nowak 4, Siemieniec 2, Krupa 2, Dusza, Dumka

 

Zdecydowana wygrana z MUKS 1811 Unia Tarnów w lidze chłopca


Po wyraźnym 50 pkt zwycięstwie z 3 zespołem ligi RADWAN Sport Kraków nasz zespół podejmował wicelidera ligi z Tarnowa. Wysoka forma naszego zespołu została potwierdzona również dziś na hali w Wieliczce gdzie dokładnie też 50 pkt wygraliśmy z najgroźniejszym rywalem do mistrzostwa. Nasza dominacja nad tarnowianami była widoczna juz w 1 kwarcie wygranej 24-11.

Jedynie w drugiej kwarcie nasz zespół nie wygrał różnicą 10 pkt ale i tak powiększył przewagę do ponad 20 pkt zapewniając sobie praktycznie zwycięstwo. Ten mecz podobnie jak poprzednie pokazał jak duże postępy poczynili wszyscy zawodnicy tworząc zgrany i wyrównany zespół. Cieszy iż po raz kolejny 5 zawodników zdobywa ponad 10 pkt a punktują prawie wszyscy zawodnicy mimo iz 4 z nich było o rok młodszych. Na słowa pochwały w tym.meczu zasłużyli wszyscy zarówno za grę w obronie jak i w ataku ale wspomnieć należy iż najlepiej punktującym w zespole w tym meczu był oprócz "tradycyjnie" naszego lidera Alka Busza rok młodszy Łukasz Siemieniec. Oboje rzucili po 16 pkt a młodszy Łuki popisał sie trzema celnymi "trójkami". Najlepszy mecz w sezonie rozegrał również Kacper Smagur, który napędzał grę 2 piątki i zaliczył w meczu kilkanaście asyst.

Zresztą mecz ten dla wszystkich był jednym z najlepszych w krotkiej jeszcze karierze i daje dużo optymizmu na dalsze mecze ligowe oraz rozpoczynajace sie w najbliższym czasie półfinały i finały Mistrzostw Małopolski szkól w których bierze udział większość zawodników uczących sie w SP 2 Wieliczka.

Punkty w zwycieskim 87-37 spotkaniu zdobyli Busz 16, Siemieniec 16, Nosal 12, Smagur 11, Kozioł 10, Bankowicz 9, Kołaczkowski 5, Pisarski 4, Dumka 2, Śliwa 2, Krupa, Nowak.

 

Video

Reklama

Who's Online

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Sponsorzy