A+ R A-

Boże Narodzenie 2022

Seniorzy z trzecią wygraną z r...

Rządowy Program Klub 2022

 

Sportowe Wakacje z Fundacją LO...

 

7 miejsce w Mistrzostwach Polski U14 koszykarzy UKS REGIS Wieliczka w Białymstoku!!!

 

Z jednym zwycięstwem w turnieju ale w pełni zadowoleni wrócili młodzicy UKS REGIS Wieliczka z Mistrzostw Polski w Białymstoku. Już sam udział w tym finale był największym sukcesem w historii klubu, a występy w Białymstoku pokazały iż wcale nie  odbiegamy od najlepszych zespołów w Polsce.  Zabrakło trochę szczęścia i początkowa trema nie pozwoliła na walkę o medale.

 

Nasi zawodnicy w 1 spotkaniu Mistrzostw zmierzyli się z późniejszym brązowym medalistą Śląskiem Wrocław.
Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu ulegliśmy wrocławianom 50 -66.

W drugim spotkaniu, które graliśmy z zespołem Novum Bydgoszcz. Tu również mimo zaciętej i nieustępliwej walki z naszej strony doznaliśmy porażki 55 – 67. Ostatnim meczem grupowym był pojedynek z Treflem Sopot . Wygrana 14 punktami dawała jeszcze walkę o medale. W połowie trzeciej kwarty UKS REGIS prowadził 7 punktami. Niestety po spadnięciu za 5 przewinień kilku zawodników Trefl odrobił straty i zwyciężył 82-67.

W meczu o 7 miejsce zdecydowanie pokonaliśmy Mistrza Mazowsza  Probasket Mińsk Mazowiecki 89-60. Mistrzem Polski został zespół Żaka Żory który w finale pokonał MKS Dąbrowę Górniczą. Brązowe medale zdobyli zawodnicy Śląska Wrocław.

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentował się lider UKS REGIS i kapitan zespołu Maciej Jędrzejczyk który był jednym z najlepszym zawodników turnieju. Obserwujący  turniej trenerzy  Kadry Polski Roman Prawica i Wojciech Bychawski  byli bardzo zadowoleni z jego gry. Maciej Jędrzejczyk otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry Polski u14, które odbędzie się z początkiem lipca.

 

Największy w historii UKS REGIS Wieliczka sukces 7 miejsce w Polsce pod kierunkiem trenera Michała Saroty zdobyli : Maciej Jędrzejczyk, Wojciech Jędrzejczyk, Tomasz Nykaza, Sebastian Ferenczak, Damian Dziadoń, Jakub Dyngosz, Bartłomiej Łokas, Jakub Trzciński, Piotr Wojciechowski, Aleksander Busz, Maciej Dybała, Oskar Piwnicki, Łukasz Siemieniec.

 

Video

Reklama

Who's Online

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Sponsorzy