Turniej Wieliczka CUP 2014 zakończony...

W minioną niedzielę zakończyło się trzydniowe święto koszykówki w Wieliczce. Zwycięzcami Turnieju Wieliczka CUP 2014 okazali się chłopcy Hawajskich Koszul Żory, którzy w tej imprezie nie przegrali żadnego spotkania.

W obiektach Powiatowego Parku Rozwoju rozegrano  I Ogólnopolski Turniej mini koszykówki rocznik 2002. Turniej zorganizowali wspólnie UKS REGIS Wieliczka i Powiatowy Park Rozwoju. Był to największy od kilku lat turniej mini koszykówki w Małopolsce. 12 czołowych zespołów z 6 województw,  rywalizowało przez trzy dni rozgrywając 36 spotkań. Mecze rozgrywano na 2 boiskach, a rywalizacja trwała cały dzień. Młodzież dzięki pomocy Trasy Turystycznej Kopalni Soli zwiedziła również Kopalnię.

Turniej wygrała drużyna HK Żory, która w finale pokonała Kadet Biała Podlaska 43-24. Brązowe medale w turnieju zdobyli koszykarze MKS Grójec pokonując Pogoń Rudę Śląską 39-35.

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowali się gospodarze UKS REGIS Wieliczka, którzy wygrali 4 z 6 spotkań. Niestety porażka 2 punktami z Kadetem Biała Podlaska rzutem w ostatniej sekundzie spotkania nie pozwoliła zagrać w finale turnieju. Wieliczanie zajęli 5 miejsce pokonując w bezpośrednim spotkaniu UKS 27 Katowice 46-27. Kolejne miejsca w turnieju zajęli WKK Wrocław, MOSiR Przeworsk, MKS Dąbrowa Górnicza, Wisła Kraków, Ochota Warszawa i Cracovia Kraków.

Patronat honorowy nad turniejem objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł. W uroczystości zakończenia turnieju nagrody i puchary wręczali Wice marszałek  Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz, Prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki Zdzisław Kassyk, Prezes Powiatowego Parku Rozwoju Michał Roehlich oraz Członek Zarządu Powiatu Wielickiego Lech Pankiewicza.