A+ R A-

Dwa mecze chłopców starszych...

 

Kolejny  mecz rozegrał zespół rocznika 2002 grający jako REGIS I.

Przeciwnikiem był zespół Wisły Kraków. Niestety kolejny raz widać było długie przestoju w trakcie gry. Rozpoczęliśmy bardzo przestrzeni i po 6 min I kwarty było już 18-2 dla przeciwnika.
Wtedy kilka dobrych akcji Regisu szczególnie Sebastiana Ferenczaka i doprowadzenie
do wyniku 20-12. 2 kwarta to bardzo dobra gra przez 6 minut do wyniku 26-20.
Były nawet akcje które mogły doprowadzić do remisu. Bez respektu grali w 2 kwarcie
najmłodsi w drużynie Alek Busz i Piotr Wojciechowski. Bardzo słabe końcowe minuty 1 połowy
i schodzimy na przerwę z wynikiem 42-24.

Szczególnie raziła w naszej grze bardzo duża ilość strat bo przewaga pod koszami i szybkości starszej o rok drużyny Wisły była zrozumiała. Druga połowa mimo uwag w przerwie rozpoczęła
się bardzo źle. Mocniejsze fizycznie krakowianie zdominowali boisko i przy agresywnej obronie kontrowali nas co chwila zdobywając łatwe kosze i w 26 min wygrywali 61-26( wygrana wislaków 19-0)Po kolejnym czasie trenera jednak zaczęliśmy grać odważniej. Wieliczanie udowadniali
iż nie odbiegają umiejętnościami tak bardzo wislakom. Kilka udanych odważnych akcji 1 na 1 zaprezentował wreszcie Maciej Jędrzejczyk. Na 2 minuty przed końcem na tablicy wyników widniał wynik 78-42 dla gości. Końcowy wynik 88-42.

Goście grali równo przez całe spotkanie a my mieliśmy zbyt długie okresy gry bez pomysłu z dużą ilością strat. Jednak rok różnicy w koszykówce to bardzo dużo a Wisła to oprócz Regisu II to zapewne najmocniejszy zespół ligi. W kolejnych meczach po obozie powinno być lepiej.

Punkty zdobyli: Jędrzejczyk M 10, Ferenczak 8, Busz 7, Łokas 4, Domagała 4, Dyngosz 3, Wojciechowski 2, Jędrzejczyk 2, Trzciński2, Baran J, Baran W, Chrzan.Również swoje kolejne spotkanie w lidze chłopców starszych rozegrał REGIS II. Jest to drużyna złożona z chłopców urodzonych w 2001 roku. Naszym przeciwnikiem tym razem był zespół KS RADWAN SPORT.

Wieliczanie od samego początku dyktowali warunki gry wyprowadzając mnóstwo szybkich ataków dzięki czemu po pierwszej kwarcie prowadziliśmy już 20 - 9. Druga odsłona to sukcesywne zwiększanie przewagi nad przeciwnikiem, który nie potrafił sobie poradzić z naszą agresywną obroną na całym boisku. Do połowy więc prowadziliśmy już 38 - 14. Martwi tylko straszna nieskuteczność wieliczan z linii rzutów wolnych. W pierwszej połowie przestrzeliliśmy ich aż 16!!!

  Druga połowa meczu nie zmieniła obrazu gry, to REGIS cały czas kontrolował wynik spotkania
przez co mógł się cieszyć z końcowego zwycięstwa. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem
73 - 29. Na wyróżnienie zasługują w tym meczu Jakub Kołodziej oraz Maciej Kozioł, którzy bezlitośnie egzekwowali rzuty po szybkich atakach.

REGIS II obecnie zajmuje wspólnie z Wisłą Kraków pierwsze miejsce w tabeli. Już po feriach zimowych dojdzie właśnie do meczu pomiędzy tymi drużynami i okaże się wtedy kto będzie się cieszył ze zdobycia mistrzostwa województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.


Punkty dla Regisu II:

Bartosz Jaglarz 18, Jakub Kołodziej 12, Radosław Stokłosa 8, Maciej Kozioł 6, Krystian Gruca 6, Arkadiusz Widuch 5, Mikołaj Guzowski 4, Mateusz Stroński 4, Piotr Kmiecik 4, Tomasz Windak 4, Michał Górecki 2, Patryk Wojtanowicz 0.

Video

Reklama

Sponsorzy