A+ R A-

Chłopcy starsi wygrywają mecz na szczycie w Tarnowie !!!

Kolejny mecz na szczycie w Tarnowie dla UKS REGIS Wieliczka!!!!.

W niedzielne mroźne przedpołudnie w hali Domu Sportu rozegraliśmy mecz w lidze chłopca. Drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów wygrywając z RADWAN Sport w ubiegłym tygodniu udowodniła, iż jest głównym naszym przeciwnikiem w walce o mistrzostwo.

Mecz rozpoczęliśmy od prowadzenia 9-7 dzięki skutecznym akcjom Busza i Bankowicza. Kolejne 5 min to bardzo dobra gra drugiej piątki szczególnie Smagura i Kozioła i prowadzenie po 1 kwarcie 23-12.

Druga kwarta była bardziej wyrównana, a kilka błędów w końcówce i 4 pod rząd niecelne rzuty osobiste nie pozwoliły na zapewnienie bezpiecznej przewagi. Do przerwy prowadzimy 38-24.

Niestety pod koniec 3 kwarty nastąpił przestój naszego zespołu i z bezpiecznego wyniku 46-31 gospodarze doszli nas na 5 pkt. Początek czwartej kwarty to gra kosz za kosz z kilku punktową naszą przewagą. Wynik dla naszej drużyny utrzymywał Busz na którego penetracje do kosza gospodarze nie znaleźli odpowiedzi.

Decydujące dla losów meczu były dwie akcje młodszego o rok Maćka Kołaczkowskiego, który najpierw zdobył kosza po asyście kolegi z rocznika 2005 Siemieńca, a następnie wymusił piaty faul zawodnika z Tarnowa i dorzucił osobistego wprowadzając REGIS na 9 pkt prowadzenie.

Końcówka to skuteczne wolne Busza i Smagura i pewne zwycięstwo 75-59. Cały zespół zasługuje na duże słowa uznania za waleczność i grę w obronie. W ataku nie zawiódł przede wszystkim nasz lider Busz oraz Marcin Bankowicz. Mimo trochę słabszego dnia pozostałych ważne jest zwycięstwo, które daje nam duży handicap w walce o Mistrzostwo Małopolski. Jednak widać, iż drużyna z Tarnowa robi duże postępy i tylko ciężka praca na treningach pozwoli nam osiągnąć wyznaczony cel. Trzeba przyznać iż mecz w Tarnowie stał na naprawdę wysokim poziomie sportowym.
Brawo chłopaki brawo REGIS!!!!!


Punkty Busz 37, Bankowicz 10, Smagur 8, Kozioł 6, Nosal 5, Kołaczkowski 5, Siemieniec 4, Nowak, Wrona, Śliwa, Klimas, Pisarski

Video

Reklama

Sponsorzy