A+ R A-

Dwa ważne zwycięstwa chłopców st. Regisu!

Bezdyskusyjne zwycięstwo w lidze chłopca nad Radwan Sport Kraków


Bardzo dobry mecz rozegrali nasi najmłodsi ligowi zawodnicy. W meczu w Krakowie z zajmującym 3 miejsce w tabeli zespołem Radwana od początku wieliczanie narzucili warunki rywalowi. Już po 3 minutach osiągneli 10 pkt przewagę która z biegiem minut powiększana była o kolejne punkty. Bardzo zespołowa gra i dominacja w każdym elemencie pokazała iż nasz zespół jest w tym spotkaniu poza zasięgiem rywala. Jedynym pytaniem pozostawała różnica punktowa i to czy zespół zdobędzie 100 pkt.

Ważniejsze w tym meczu niż wynik była jednak zespołowa i dobra gra i danie w równym wymiarze czasowym minut gry wszystkim zawodnikom. Nie zawiedli w tym meczu ani liderzy z rocznika 2004 ( Busz, Bankowicz, Smagur, Kozioł , Nosal ) ani młodsi o rok Kołaczkowski , Pisarski, Krupa, Siemieniec którzy zdobyli w sumie 24 pkt. Końcowy wynik 97-47 dla Regisu jest dobrym prognostykiem przed ważnymi meczami tego zespołu który już w czwartek o 17.45 podejmie wicelidera ligi MUKS 1811 Unię Tarnów oraz w niedziele o 10.00 groźną Wisłę Kraków


Punkty w meczu zdobyli Busz 23, Bankowicz 18, Smagur 15, Kołaczkowski 12, Pisarski 8, Kozioł 7, Nosal 6, Nowak 4, Siemieniec 2, Krupa 2, Dusza, Dumka

 

Zdecydowana wygrana z MUKS 1811 Unia Tarnów w lidze chłopca


Po wyraźnym 50 pkt zwycięstwie z 3 zespołem ligi RADWAN Sport Kraków nasz zespół podejmował wicelidera ligi z Tarnowa. Wysoka forma naszego zespołu została potwierdzona również dziś na hali w Wieliczce gdzie dokładnie też 50 pkt wygraliśmy z najgroźniejszym rywalem do mistrzostwa. Nasza dominacja nad tarnowianami była widoczna juz w 1 kwarcie wygranej 24-11.

Jedynie w drugiej kwarcie nasz zespół nie wygrał różnicą 10 pkt ale i tak powiększył przewagę do ponad 20 pkt zapewniając sobie praktycznie zwycięstwo. Ten mecz podobnie jak poprzednie pokazał jak duże postępy poczynili wszyscy zawodnicy tworząc zgrany i wyrównany zespół. Cieszy iż po raz kolejny 5 zawodników zdobywa ponad 10 pkt a punktują prawie wszyscy zawodnicy mimo iz 4 z nich było o rok młodszych. Na słowa pochwały w tym.meczu zasłużyli wszyscy zarówno za grę w obronie jak i w ataku ale wspomnieć należy iż najlepiej punktującym w zespole w tym meczu był oprócz "tradycyjnie" naszego lidera Alka Busza rok młodszy Łukasz Siemieniec. Oboje rzucili po 16 pkt a młodszy Łuki popisał sie trzema celnymi "trójkami". Najlepszy mecz w sezonie rozegrał również Kacper Smagur, który napędzał grę 2 piątki i zaliczył w meczu kilkanaście asyst.

Zresztą mecz ten dla wszystkich był jednym z najlepszych w krotkiej jeszcze karierze i daje dużo optymizmu na dalsze mecze ligowe oraz rozpoczynajace sie w najbliższym czasie półfinały i finały Mistrzostw Małopolski szkól w których bierze udział większość zawodników uczących sie w SP 2 Wieliczka.

Punkty w zwycieskim 87-37 spotkaniu zdobyli Busz 16, Siemieniec 16, Nosal 12, Smagur 11, Kozioł 10, Bankowicz 9, Kołaczkowski 5, Pisarski 4, Dumka 2, Śliwa 2, Krupa, Nowak.

 

Video

Reklama

Sponsorzy