A+ R A-

Juniorzy wygrywają w Zabierzowie!

 

 

W sobotnim spotkaniu juniorzy UKS REGIS Wieliczka rozegrali swoje trzecie spotkanie w lidze juniorów.

Przeciwnikiem, ich wyjazdowego spotkania był zespół Jury Zabierzów. Pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobyli gospodarze rzutem za trzy i przez pierwsze 5 minut mecz był bardzo wyrównany. Jednak konsekwentna dobra gra w obronie powoli uwidaczniała naszą przewagę, która po pierwszej kwarcie wyniosła już 10 pkt(22-12).

Druga kwarta to już wyraźna przewaga naszej drużyny i właściwie rozstrzygniecie zwycięstwa (51-24).

W drugiej połowie dalej powiększaliśmy przewagę grając dobrze w obronie i skutecznie w ataku. Wygrana również czwarta kwarta, w której grali głownie zmiennicy świadczy, iż czynią oni ciągłe postępy.

Końcowy wynik spotkania to 91-55 dla REGISu. W tym meczu z trochę słabszym ale dużo umiejącym rywalem oprócz naszych liderów Jaśka Klimczyka i Alberta Mordarskiego, na których 20 punktów można liczyć w prawie każdym meczu
(widać korzyść z ogrywania się w lidze seniorów) bardzo dobrze zaprezentowali się dając dużą zdobycz punktową dla zespołu podobnie jak tydzień temu Antek Gawor i Eryk Cygan oraz rządzący pod koszami w tym meczu Kuba Ćwierz. Kuba od paru spotkań coraz lepiej wygląda w grze obronnej i walce na tablicach, a w tym meczu dołączył też sporą zdobyczą punktową.

Zaznaczyć należy tez debiut w dużym wymiarze minut naszego najwyższego choć krótko trenującego zawodnika mierzącego ponad 200 wzrostu Pawła Fleszara. Paweł życzymy cierpliwości i ciągłego postępu umiejętności. W przyszłym roku możesz być naszym kluczowym graczem podkoszowym w lidze juniorów wraz z Kubą Ćwierzem jako dwóch dwumetrowych zawodników co byłoby ewenementem w naszym klubie.

Teraz juniorów czekają decydujące mecze 1 rundy najpierw z Cracovią II, a potem z zespołami Cracovii, Wisły i Korony, które przed sezonem uważane były za faworytów ligi.

Zawodnicy wraz z trenerem Maciejem Dubielem mają chęć jednak zamieszać w tym gronie. Czy się uda ? Zapraszamy na mecze i doping by wspierać nasz zespół dopingiem.

Punkty w meczu zdobyli: Mordarski 20, Klimczyk 18. Gawor 14, Cygan 14, Ćwierz 13, Gruca 7, Kozioł 3, Niesmaczny 2, Fleszar , Śliwa.

Video

Reklama

Sponsorzy