A+ R A-

Kadeci A przegrywają z Koroną Kraków

 

W miniona niedzielę kadeci A Regisu Wieliczka rozegrali czwarty mecz rundy zasadniczej o Mistrzostwo Małopolski. Tym razem przeciwnikiem wieliczan był zespół AZS Politechniki Korony Kraków, który przed tym meczem nie wygrał jeszcze spotkania w lidze.

Mecz rozpoczynamy bardzo nieskutecznie, wiele składnych akcji nie zostało zakończonych celnym rzutem co spowodowało, że przegrywamy po 10 minutach 10 - 16. Druga odsłona to niestety dalej festiwal niecelnych rzutów
z łatwych pozycji. Do połowy przegrywamy 24 - 38. Bardzo widoczny w tej części meczu był brak dwóch podstawowych zawodników Regisu Jaglarza i Śliwy, którzy nie mogli zagrać z powodu choroby. To dwóch najwyższych naszych zawodników, którzy zawsze najlepiej walczą na tablicy.

Druga połowa zaczyna się od lepszej gry naszej drużyny w obronie co dało nam zwycięstwo w III kwarcie 10 - 6. Odrobienie kilku punktów nie spowodowało niestety zrywu wieliczan, którzy ostatnie 10 minut przegrywają 15 - 24. Mecz kończy się zwycięstwem przyjezdnych 49 - 68.

Na pochwałę zasłużył jedynie Maciej Kozioł, który zdobył 18 punktów, a jego skuteczne wejścia powodowały chwilami o wiele lepszą grę Regisu. Niestety jest to kolejny mecz kiedy wykonujemy niezliczoną ilość niecelnych rzutów co powoduje duży problem z dobrym wejściem w mecz. Musimy zdecydowanie popracować nad koncentracją i wykończeniem akcji rzutowych i wtedy chłopcy odczują radość z gry, bo możliwości są i to duże - trener Michał.

 

UKS REGIS WIELICZKA  -  KS KORONA KRAKÓW     49 - 68    (10-16),(14-22),(10-6),(15-24)

Punkty dla Regisu:  Maciej Kozioł 18, Krystian Gruca 11, Tomasz Windak 9, Michał Górecki 4, Wojciech Kmiecik 2, Marcin Kaczmarski 2, Arkadiusz Widuch 2, Jakub Kołodziej 1, Jakub Rybicki, Patryk Wojtanowicz, Julian Ciszewski.

Video

Reklama

Sponsorzy