A+ R A-

Kadeci A przegrywają z Jurą Zabierzów

 

W minioną niedzielę kadeci A Regisu Wieliczka rozegrali kolejne spotkanie, tym razem z Jurą Zabierzów. Mocno osłabiona drużyna wieliczan rozpoczęła mecz bardzo nieskutecznie w ataku co spowodowało szybką przewagę punktową przyjezdnych. Na dodatek błędy w postaci braku zastawienia zawodnika po rzucie dały obraz dominacji Jury w tym meczu.

Do połowy przegrywamy zdecydowanie 20 - 35, na co głównie wpłynęły niecelne rzuty wolne, których było aż 10!

Po rozmowie z zawodnikami w szatni wychodzimy wydawałoby się bardziej skoncentrowani i żądni walki, ale to tylko złudzenie. Dalej notorycznie powtarzające się niecelne rzuty z łatwych pozycji spowodowały zwiększenie się przewagi zawodników z Zabierzowa. Jedynie IV kwarta wyglądała dobrze, więcej odważnych decyzji i tym samym bardziej wyrównana gra pokazała, że była szansa na podjęcie walki w tym meczu.

Należy tutaj wspomnieć, że Jura Zabierzów to zespół czołówki ligi kadeta A i złożony głównie z zawodników urodzonych w 2000 roku. Regis Wieliczka to drużyna młodsza, która w tej lidze zdobywa cenne doświadczenie i uczy się grać bardziej agresywnie czego często jej brakuje. Dodatkowym osłabieniem jest fakt 4 kontuzjowanych zawodników wieliczan Jakuba Ćwierza (złamany palec), Wojciecha Kmiecika (złamany palec), Tomasza Windaka (choroba), Marcina Kaczmarskiego.

Mecz kończy się zwycięstwem Jury Zabierzów 74 - 43.

 

UKS  REGIS  WIELICZKA - SKF JURA BASKET ZABIERZÓW    43 - 74  (5-13),(15-22),(9-20),(14-19)

Punkty dla Regisu: Jakub Śliwa 15, Krystian Gruca 11, Jakub Kołodziej 5, Maciej Kozioł 4, Jakub Rybicki 3, Mateusz Stroński 2, Bartosz Jaglarz 2, Radosław Stokłosa 2, Julian Ciszewski 1, Michał Górecki.

Video

Reklama

Sponsorzy