A+ R A-

Dwie wygrane młodzików!

W ubiegłym tygodniu drużyna młodzików Regisu prowadzona przez trenera Michała Sarotę rozegrała dwa kolejne mecze rundy zasadniczej obecnego sezonu. Pierwszym przeciwnikiem wieliczan była drużyna Kadeta Oświęcim, która z meczu na mecz prezentuje się co raz mocniej.

Mecz został rozegrany w czwartkowe popołudnie gdyż było to spotkanie zaległe z piątej kolejki II części sezonu. Regis na mecz przyjechał w roli faworyta, ale mimo zapewnień trenera, że będzie to ciężki mecz wieliczanie wyszli na parkiet mało skoncentrowani. Skutkowało to prowadzeniem do połowy stołecznej drużyny 31 - 23! Po poważnej rozmowie w przerwie spotkania nagle obraz gry zmienił się diametralnie. Sama III kwarta pokazała jak duży potencjał drzemie w koszykarzach Regisu, którzy wygrali tą część meczu 22 - 2! Wypracowana przewaga  w tej odsłonie pozwoliła się cieszyć z kolejnej wygranej naszego zespołu.

Był to póki co najsłabszy mecz drużyny młodzików w tym sezonie, słaba skuteczność rzutów i proste błędy w obronie to cały opis tego spotkania. Mam nadzieję, że dało to moim podopiecznym do myślenia, iż każdy mecz jest ważny i nie wolno lekceważyć żadnego przeciwnika - trener M. Sarota. Mimo wszystko należy pochwalić chłopców za walkę gdyż pokazali charakter i wiarę w końcowe zwycięstwo!

 

UKS  KADET OŚWIĘCIM  -  UKS  REGIS  WIELICZKA  II     45 - 58    (15-9),(16-14),(2-22),(12-13)

Punkty dla Regisu: Maciej Kozioł 8, Bartosz Jaglarz 8, Bartosz Jasica 7, Arkadiusz Widuch 7, Radosław Stokłosa 7, Krystian Gruca 7, Jakub Kołodziej 5, Wojciech Kmiecik 4, Tomasz Windak 4, Mateusz Stroński 1, Michał Górecki, Mateusz Spicha.

 

Kolejny mecz wieliczanie rozegrali również na wyjeździe tym razem w Tarnowie z MUKS-em "1811". Mecz można powiedzieć, że został rozegrany pomiędzy zawodnikiem Kamilem Jewułą  a Regisem. Kamil walczył i rzucał sam za cały zespół z Tarnowa. Jak można było łatwo przewidzieć szybko stracił siły i w tym momencie skończył się mecz. Wieliczanie szybko budowali przewagę nad tarnowskim zespołem co dało końcowy efekt w postaci zdecydowanego zwycięstwa 85 - 55! 

MUKS "1811" UNIA TARNÓW  -  UKS  REGIS  WIELICZKA  II    55  -  85  (14-22),(17-15),(15-24),(9-24)

Punkty dla Regisu: Bartosz Jasica 22, Tomasz Windak 17, Krystian Gruca 15, Bartosz Jaglarz 9, Mateusz Spicha 7, Radosław Stokłosa 6, Julian Ciszewski 4, Mateusz Stroński 3, Maciej Kozioł 2, Jakub Kołodziej, Arkadiusz Widuch, Patryk Wojtanowicz. 

 

 

 

Video

Reklama

Sponsorzy