A+ R A-

Dwie wyraźne wygrane młodzików Regisu!

W miniony weekend 14-15 marca 2015 roku młodzicy Regisu odnieśli dwa kolejne wysokie zwycięstwa. Tym razem do Wieliczki zawitały drużyny z Zabierzowa i Krakowa.

W sobotni ranek wieliczanie rozegrali mecz rewanżowy z drużyną Jury Zabierzów, która przed tym spotkanie zajmowała 6 miejsce w tabeli. Od samego początku mecz układał się pod dyktando naszych koszykarzy, którzy narzucając swój styl gry w pierwszej kwarcie szybko wyszli na prowadzenie 28 - 7! Zawodnicy z Zabierzowa nie potrafili powstrzymać najlepiej dysponowanych w tym dniu wieliczan: Bartosza Jasice, Radosława Stokłose i Tomasza Windaka. Swój najlepszy w tym sezonie mecz rozegrał Arkadiusz Widuch, który dzięki agresywnej obronie na całym boisku raz po raz wybierał piłki z kozła przeciwnikom i kończył akcje sam na sam z koszem.

Regis sukcesywnie zwiększał przewagę w tym spotkaniu nad Jurą co dało efekt bardzo wysokiego zwycięstwa nad przyjezdnymi.

 

UKS  REGIS  WIELICZKA  II  -  SKF  JURA  ZABIERZÓW   123 - 46   (28:7),(35:9),(43:18),(17:12)

 

Punkty dla Regisu:  Bartosz Jasica 22, Radosław Stokłosa 20, Tomasz Windak 18, Arkadiusz Widuch 17, Bartosz Jaglarz 9, Maciej Kozioł 7, Mateusz Stroński 7, Wojciech Kmiecik 6, Michał Górecki 5, Mateusz Spicha 4, Jakub Kołodziej 4, Patryk Wojtanowicz 4.

 

Drugi mecz tego weekendu wieliczanie rozegrali z Radwanem Sport. Był to mecz przełożony dlatego też odbył się wyjątkowo w niedziele.

Zespół Radwana Kraków to drużyna środka tabeli, dlatego też trener Regisu nastawił swoich zawodników do mocnej walki od pierwszych minut. Mocno skoncentrowani wieliczanie szybko wyszli na wysokie prowadzenie i w pozostałej części meczu zostało im tylko realizować założenia przedmeczowe. Bardzo dobra skuteczność i agresywna obrona na całym boisku rozwiała wątpliwości kto wygra to spotkanie.

Swój najlepszy mecz sezonu w szeregach Regisu rozegrał Mateusz Spicha, który rządził i dzielił pod koszami. Kilkanaście zbiórek w ataku przyniosło mu aż 22 punkty.

 

UKS  REGIS  WIELICZKA II  -  KS  RADWAN  SPORT  KRAKÓW    119  -  25  (31:4),(38:5),(25:8),(25:8)

 

Punkty dla Regisu: Tomasz Windak 23, Mateusz Spicha 22, Krystian Gruca 18, Bartosz Jasica 18, Maciej Kozioł 10, Jakub Kołodziej 7, Julian Ciszewski 6, Radosław Stokłosa 6, Bartosz Jaglarz 3, Patryk Wojtanowicz 2, Arkadiusz Widuch 2, Michał Górecki 2.

Video

Reklama

Sponsorzy