A+ R A-

6 wygrana z rzędu młodzików!

W dniu dzisiejszym młodzicy Regisu Wieliczka rozegrali szóstą kolejkę małopolskiej ligi. Tym razem wieliczanie pojechali do Nowego Sącza gdzie podejmowali tamtejszy zespół.

Mecz od samego początku układał się po myśli wieliczan, którzy za sprawą zespołowych akcji i agresywnej obrony wyszli na zdecydowane prowadzenie. Już po 10 minutach gry prowadzimy 27-11. Druga odsłona to kontynuacja skutecznych zagrań Regisu i sukcesywne zwiększanie przewagi. Niestety chyba po 15 minutach gry wieliczanie poczuli się zbyt swobodnie co spowodowało mały przestój w grze. Sądeczanie wykorzystali ten moment meczu bardzo korzystnie wygrywając tą kwartę 2 punktami.Mimo to spokojnie prowadzimy do połowy meczu 28-42.

Mam nadzieję, że poważna rozmowa w szatni w połowie spotkania z moimi graczami spowoduje, że następnym razem nie powtórzy się taka sytuacja przy wysokim prowadzeniu - trener Michał.

Po motywacyjnej rozmowie w przerwie meczu wychodzimy bardzo skoncentrowani. Skuteczna obrona i szybkie kontry wyprowadzają nas na jeszcze wyższe prowadzenie, które utrzymujemy do końcowej syreny. Wygrywamy wyraźnie spotkanie 47 - 77.

Triple double (potrójną zdobycz) w tym meczu uzyskał nasz lider Maciej Jędrzejczyk, który w tym meczu był zdecydowanie nie do zatrzymania przez zawodników z Nowego Sącza. Maciek rzucił 18 punktów, miał 10 zbiórek i 11 asyst. Cieszy zwłaszcza duża ilość asyst, gdyż zazwyczaj cała obrona skupia się na Maćku, a on mimo to jest w stanie rzucać punkty ale i znakomicie podawać do kolegów.

 

STS WIKAR NOWY SĄCZ  -  UKS  REGIS  WIELICZKA   47  -  77     (11-27),(17-15),(12-21),(7-14)

Punkty dla Regisu: Maciej Jędrzejczyk 18 (10zb,11as), Sebastian Ferenczak 15 (5zb), Tomasz Nykaza 10 (8zb,3prze), Bartłomiej Łokas 8 (3prze, 3zb), Wojciech Jędrzejczyk 8 (4zb), Jakub Dyngosz 6 (4as), Jakub Trzciński 4 (3zb,2as,2prze), Aleksander Busz 4 (2zb), Maciej Dybała 3 (4zb), Piotr Wojciechowski 1 (3as, 2zb), Damian Dziadoń (3zb), Oskar Piwnicki (4zb).

 

 

 

Video

Reklama

Sponsorzy