A+ R A-

2003 rocznik rządzi w Krakowie!!!

Drużyna rocznika 2003 i młodsi uczestniczyła w sobotę 7.12.2013 r. w corocznym mikołajkowym turnieju organizowanym przez SP100 - szkołę sportową Wisły Krakòw.

W turnieju uczestniczyło 5 drużyn i grano systemem każdy z każdym. Nasz zespół zwyciężył we wszystkich spotkaniach pokonując Wisłę Kraków 28-11, Cracovię Kraków 27-13, SP 113 38-27.

W najtrudniejszym spotkaniu młodzi wieliczanie spotkali sie z gospodarzami turnieju SP100, z którą to szkołą niedawno przegrali po bardzo zaciętym spotkaniu w lidze klas 4 siedmioma punktami. Tym razem mecz był jeszcze bardziej zacięty.
Przy ogłuszającym dopingu rodziców obu drużyn i innych zespołów początek meczu należał do krakowian którzy wygrali
pierwszą połowę 5 pkt. W drugiej połowie trwała zacięta walka kosz za kosz zakończona remisem 32-32. Pierwsza dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w drugiej już przegrywaliśmy 39-35. Jednak na boisku pojawił się Jakub Baran, który na turniej pojechał prosto po chorobie i po asystach Piotrka Wojciechowskiego rzucił dwa kosze i jeszcze faulowany dorzucił 1 osobistego decydując o naszej wygranej 40-39.

Wszystkim zawodnikom należą się słowa pochwały za walkę o każdą piłkę i to, iż pokonali mocnych rywali na ich sali.
Na szczególne wyróżnienie zasługują Piotrek Wojciechowski wybrany do piątki ALL STARS i Alek Busz.

W turnieju uczestniczyli zdobywając punkty:

Alek Busz 40, Piotr Wojciechowski 34, Jakub Baran 21, Łukasz Siemieniec 11, Aron Filipczyk 10, Baran Wojciech 6, Igor Skalniak 4, Kacper Smagur 4, Krystian Nowak 2, Główczyk Andrzej 2, Dorian Wincencik, Mikołaj Wrona, Karol Smagur.  

Teraz należy postarać się aby trenując sumiennie wygrać pozostałe mecze w lidze klas 4 po Nowym Roku i zrewanżować się SP100 za porażkę w lidze.

Trener Grzegorz Siemieniec

Video

Reklama

Sponsorzy