A+ R A-

Mecz chłopców rocznik 2002...

Kolejny mecz w lidze chłopców rozegrał nasz najmłodszy zespół. Niestety spotkanie odbyło się w sali SP 2 Wieliczka z racji odbywających się w sali gimnazjum ćwierćfinałach MP juniorek w siatkówce.

Przeciwnikiem zespołu z Wieliczki była drużyna Radwan Sport, który w tym roku debiutuje w rozgrywkach ligowych. Początek spotkania to prowadzenie Regisu, jednak agresywna gra przeciwko starszym i mocniejszym rywalom okupiona została zbyt dużą ilością fauli, które bardzo dokładnie odgwizdywali sędziowie. Dość powiedzieć, iż po 3 minutach nasz zespół miał ich już 8 i dwaj czołowi zawodnicy po 3 minutach musieli odpoczywać na ławce. Pierwsza kwarta jednak została wygrana 22-16. Druga odsłona to przewaga gości, którzy wyszli na prowadzenie do przerwy 42-36.

Na drugą połowę wieliczanie wyszli bardzo zmotywowani i mimo problemów z przewinieniami (5 podstawowych zawodników miało ich 4 lub 3) zaczęli odrabiać straty. Najlepiej radzili sobie Sebastian Ferenczak ( jeszcze w piątek miał 39 stopni gorączki i mimo osłabienia zagrał swój najlepszy mecz w lidze) i Maciej Jędrzejczyk. Po 3 kwartach na prowadzenie po akcjach Sebastiana wyszedł REGIS 65-63.

W czwartej kwarcie Regis powoli powiększał przewagę, która w 34 minucie wynosiła 75-66. Niestety wtedy zaczęli spadać po kolei zawodnicy ( aż 4 spadło za 5 fauli) i Radwan zaczął odrabiać straty. Wyrównał w 39 minucie a ostatnia minuta to 7 punktów krakowian i ich wygrana 87-80.

O przegranej zdecydowała zbyt duża ilość przewinień REGISu (aż 40!), które skrupulatnie odgwizdali sędziowie w tym dniu. Jednak każdy z zespołów, z którym gra nasza najmłodsza drużyna jest co najmniej o rok starszy od naszego i celem wieliczan w tym sezonie w lidze jest raczej nauka. Ale nie wierze, iż nie będą się chłopcy chcieli zrewanżować krakowianom na ich sali mówi trener Grzegorz Siemieniec.  

Punkty w meczu zdobyli :

Jędrzejczyk M 24, Ferenczak 20, Busz 9, Wojciechowski 6, Dyngosz 5, Trzciński 4, Jędrzejczyk W 4, Łokas 3, Domagała 3, Baran J 2, Chrzan , Siemieniec.

Video

Reklama

Sponsorzy