A+ R A-

Dwie drużyny Regisu w finale Basketmanii 2015!

 

 

W sobotę 28 marca odbył się w Krakowie ,na hali SP 130, drugi rzut Turnieju Mini- koszykówki rocznik 2004 i młodsi „Basketmania” , do którego zgłosiliśmy dwie drużyny. Podobnie jak w pierwszej części zawodów obie nasze drużyny odniosły po dwa zwycięstwa i dlatego  finał imprezy będzie wewnętrzną sprawą naszego klubu,  zagrają w nim drużyny Regis I i Regis II Wieliczka!                                                 

W ostatnim meczu grupowym zespół Regis I Wieliczka zwyciężył zdecydowanie, niepokonaną do tej pory drużynę MKS Limanowa 46-21. Najlepszym zawodnikiem drużyny był Aleksander Busz, zdobywca 16 punktów ale inni chłopcy też pokazali się z dobrej strony, i tak po 8 pkt zdobyli Mikołaj Wrona, Łukasz Siemieniec   i Bartosz Kozioł, Adrian Sporysz 4, a Krystian Nowak 2. Ponad to w drużynie wystąpili: Igor Jania, Wiktor Hankus, Maksymilian Wójcik, Szymon Gumulec, Mikołaj Tomera i Jakub Ferenczak( r2008!) Zespół Regisu II, natomiast zwyciężył zespół Unii Tarnów 31-18.W tym meczu najlepiej zaprezentowali się: Krzysztof Dusza 9 pkt, Jakub Nosal 8, Bartłomiej Dumka 6, Patryk Śliwa 4 oraz najlepszy w tym meczu Jan Pisarski, który co prawda zdobył tylko 4 punkty ale za to prawie przez cały mecz prowadził grę naszej drużyny. Ponad to w drużynie grali: Michał Tatara, Eryk Luberda, Kacper Lupa, Dawid Rembecki, Oskar Rembecki, Jakub Marusczyk oraz Jakub Wątroba. Dzięki tym zwycięstwom nasze zespoły z kompletem zwycięstw wygrały swoje grupy eliminacyjne i awansowały do półfinałów, które również zakończyły zwycięstwami!                                                                            

 Drużyna Regisu I pokonała zespół Radwan Sport Kraków 52-33, osiągając przewagę już w pierwszej kwarcie i kontrolując wynik  do końca meczu. Klasą dla siebie był jeden z najlepszych zawodnik z rocznika 2004 w Małopolsce Aleksander Busz, który zdobył 27 punktów. Bardzo dobry mecz rozegrali  również, urodzony w roku 2005 Łukasz Siemieniec zdobywca 11 punktów, oraz Bartosz Kozioł 4pkt. Pozostałe punkty zdobyli: Krystian Nowak 2, Maksymilian Wójcik 2, Mikołaj Wrona 2, Mikołaj Tomera 2 oraz  Adrian Sporysz 2.                                                                                                                            Drużyna Regisu II natomiast, zwyciężyła po wyrównanym meczu zespół MKS Limanowa 24-20. Pierwsza połowę meczu wygrali nasi przeciwnicy 16-11, ale zespół po przerwie zaczął odrabiać straty i w czwartej kwarcie osiągnął założony cel. Duża w tym zasługa kapitana zespołu Kacpra Smagura, który pomimo osłabienia po chorobie zdecydował się pomóc drużynie w ważnym meczu. Zdobył on tylko 2 punkty ale większość pozostałych zostało zdobytych po jego podaniach. Kolejny dobry mecz rozegrali  również;  Jakub Nosal, który zdobył 12 punktów, Krzysztof Dusza 8 oraz Jan Pisarski, który walczył mocno w obronie. Po raz kolejny nie zawiedli rodzice ,którzy dopingowali nasze drużyny podczas zawodów. Finał turnieju odbędzie się 16 maja w Krakowie, zapraszamy wszystkich sympatyków Regisu Wieliczka.

                                                                                                                                                    Hubert Sołtysik

Video

Reklama

Sponsorzy