A+ R A-

Czwarta wygrana z rzędu Seniorów

 

W minioną niedzielę swoje kolejne czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli seniorzy Regisu Wieliczka. Tym razem przeciwnikiem Naszego zespołu była drużyna Politechniki Świętokrzyskiej, wzmocniona zawodnikami drugoligowymi postawiła dzisiaj przed Regisem bardzo trudne warunki.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych, Regis miał bardzo dużo dogodnych pozycji rzutowych, ale byliśmy w tym okresie gry bardzo nieskuteczni. Pierwsza kwarta kończy się więc prowadzeniem Politechniki  11 - 17. Regis ruszył więc do boju w drugiej kwarcie, agresywna obrona i zespołowa gra w ataku przyniosły oczekiwane rezultaty w postaci prowadzenia do połowy meczu 29 - 23! Do wyjścia na prowadzenie w tej odsłonie najbardziej przyczynił się Łukasz Pająk, który rządził i dzielił pod koszem przeciwnika. Kolorytu meczu dołożył efektowny rzut z połowy Naszego lidera zespołu Wojtka Gorgonia, który równo z końcową syreną drugiej kwarty trafił z okolic linii połowy boiska.

Druga połowa zaczyna się bardzo spokojnie, Regis kontroluje wypracowaną przewagę, a na boisku pojawiają się juniorzy Naszego klubu Tomasz Palmowski, Filip Całka, Krzysztof Kot. którzy zdobywają cenne doświadczenie w szeregach drużyny seniorów. Ostatnia odsłona meczu to już tylko efektywna gra Regisu, dużo wymuszonych fauli na przeciwnikach i celnie kończone kontry pozwoliły już spokojnie oczekiwać na końcowy gwizdek Naszym koszykarzom. Mecz kończy się zwycięstwem naszej drużyny 68 - 53!!

 

UKS REGIS WIELICZKA  -  KS AZS  POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA KILECE  68  -  53 (11-17),(18-6),(17-19),(22-11)

Punkty dla Regisu: Łukasz Pająk 20 (12zb), Szymon Kunc 18 (9as, 5prz), Wojciech Gorgoń 12 (3as, 3zb), Dariusz Depta 10 (9zb), Bartłomiej Pobocha 4 (6zb), Adrian Palonek 2, Jakub Gąska 2, Krzysztof Kot, Tomasz Palmowski, Filip Całka, Łukasz Kania, Jakub Cisek.

Video

Reklama

Sponsorzy