A+ R A-

Seniorzy ze zmiennym szczęściem na zakończenie roku 2021

 

 

Seniorzy ze zmiennym szczęściem...

W miniony czwartek nasi seniorzy udali się do Limanowej na przełożony mecz z tamtejszym MKS-em. Zespół Limanowej to przede wszystkim duże doświadczenie którego tym razem nie udało mam się przełamać.

Wieliczanie tak naprawdę zaczęli grać dopiero w drugiej połowie niestety było za późno. Jeszcze na 6 minut przed końcem meczu łapiemy kontakt, ale celne rzuty i dobra obrona Limanowej dała im zwycięstwo w tym meczu.

Przegrywamy  79-64.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Bartek Kozioł, który staje się ważnym punktem naszego zespołu.

Punkty dla Regisu: J. Rybicki 19, T. Nykaza 14, P. Dawiec 14, B. Kozioł 12, J. Dyngosz 3, K. Smagur 2, A. Sporysz, M. Dybała, M. Flisiak, J. Ćwierz.

Drugi mecz to już zdecydowanie lepsza gra naszego zespołu. Tym razem wygrywamy pewnie z MUKS 1811 Unia Tarnów. Zespół z Tarnowa oparty na młodych zawodnikach nie był w stanie nam zagrozić w tym dniu. Od początku skuteczna gra wieliczan i solidna obrona dały nam wysoką zaliczkę punktowa do połowy 54-33.

W drugiej połowie jeszcze zwiększamy nasza przewagę i pewnie wygrywamy 94-63.

Dobry mecz rozegrał Jakub Ćwierz, który przy rzuconych 11 punktach dołożył jeszcze kilkanaście zbiórek. Brawo Kuba!

Punkty dla Regisu: J. Rybicki 20, T. Nykaza 17, J. Ćwierz 11, B. Kozioł 8, M. Flisiak 7, J. Dyngosz 7, M. Dybała 6, K. Smagur 6, M. Bankowicz 6, P. Dawiec 4, A. Sporysz 2.

Były to już ostatnie mecze w tym roku kalendarzowym. Obecnie nasz zespół występujący w 3 lidze męskiej zajmuje 6 miejsce. Jest to niezły wynik tym bardziej, że praktycznie wszyscy grający zawodnicy są wychowankami Regisu Wieliczka. Teraz chwila odpoczynku w świątecznej atmosferze i znowu wracamy do rywalizacji w nowym 2022 roku. Miejmy nadzieję, że z jeszcze większym apetytem na wygrywanie i podnoszenie swoich umiejętności koszykarskich.

Nasz zespół występuje w 3 lidze Małopolsko-Świętokrzysko-Podkarpackiej dzięki wsparciu
Miasta i Gminy Wieliczka oraz Powiatu Wielickiego

Video

Reklama

Sponsorzy