A+ R A-

Pracowite dni rocznika 2002

Trzy mecze w 4 dni rozegrała drużyna chłopca w lidze młodzików i chłopców w ciągu ostatnich 4 dni. W czwartek rozegraliśmy zaległe spotkanie lidze młodzika z Wisłą Kraków. Czołowy zespól ligi który rywalizuje z naszymi młodzikami o Mistrzostwo Małopolski był zdecydowanym faworytem spotkania. W tym wielu różnica roku a z tego powodu wzrostu siły jest tak widoczna i dająca taką przewagę starszemu zespołowi iż wyniki takich spotkań kończą się zazwyczaj przewagą około 100 punktów. Jednak takie mecze pokazują ile trzeba pracy wykonać przez najbliższy rok. Połowa zawodników Wisły to kadrowicze Kadry Małopolski. W meczu  nasi zawodnicy starali się walczyć ambitnie i na miarę swoich możliwości. W meczu który zakończył się wynikiem 132-25 wystąpili zdobywając punkty: Jędrzejczyk M 8, Dyngosz 5, Ferenczak 4, Trzciński 4, Jędrzejczyk W 2, Siemieniec 2, Buczyński, Busz, Łokas, Chrzan, Domagala.

W sobotę nasz zespół spotkał się z Koroną Kraków. Korona mająca już 4 zwycięstwa była faworytem spotkania tym bardziej iż byliśmy osłabieni brakiem kiku podstawowych zawodników. Był to mecz walki i bardzo nieskutecznej gry z obu stron. Cały czas goniliśmy przeciwnika który wypracował sobie w 1 kwarcie kilkupunktową przewagę. Na przerwę schodzimy przegrywając 19-25 co mówi o naszej dobrej obronie a jednocześnie bardzo słabej w ataku. Najlepsza w naszym wykonaniu 3 kwarta pozwoliła nam wyjść na prowadzenie. Do końca trwała walka o każdy punkt niestety ten ostatni punkt z osobistych dający wygraną 56-55 zdobył zawodnik Korony. W meczu grali zdobywając punkty : Jędrzejczyk M 19, Wojciechowski 10, Dyngosz 9, Trzciński 8, Ferenczak 4, Jędrzejczyk W 4, Łokas 1, Wójcik, Buczyński, Chrzan, Dybała.

W niedzielę rozpoczęliśmy naszą właściwą ligę chłopca. W 1 meczu spotkaliśmy się z drużyną MKKMDK Kielce złożona w większości z młodszych chłopców zaczynających dopiero przygodę z koszykówką. Mecz zakończył się  bardzo wysokim zwycięstwem UKS REGIS ale skuteczność wieliczan dalej pozostawiała dużo do życzenia. Ale wreszcie wygrana i to bardzo okazała 129-8. Cieszy iż wszyscy przebywający na parkiecie zdobyli punkty. W zespole występowali zdobywając punkty : Jędrzejczyk M 28, Jędrzejczyk W 19, Dyngosz 15, Wojciechowski 14, Busz 12, Trzciński 8, Buczyński 8, Ferenczak 6, Siemieniec 6, Chrzan 6, Łokas 4, Dybała 3.

Video

Reklama

Sponsorzy