Wygrana na inaugurację ligii Chłopców starszych!!!

Po bardzo wczesnej pobudce w niedzielny poranek Nasi młodzi koszykarze udali się do Gorlic, gdzie inaugurowali ligę Chłopców starszych. Gdyż dotychczas ogrywali się w kategorii starszej - młodzikach.

Mecz rozpoczął się bardzo wcześnie, bo o 10:30 z uwagi, że musieliśmy dojechać 150km do Gorlic. Na szczęście wiele rozegranych meczów i turniejów przez Nasze dzieciaki przyniosły wypracowane doświadczenie, które zaprocentowało bardzo dobrą grą w pierwszej połowie. To Regis dyktował warunki gry, Krystian Gruca i Radosław Stokłosa cyklicznie zdobywali punkty co pozwoliło nam prowadzić do połowy spotkania 19 - 35!

Druga połowa to dalsze powiększanie przewagi nad przeciwnikiem, który mimo wszystko nie dawał łatwo "skóry sprzedać". Można to było zauważyć w IV kwarcie, kiedy wydawało się, że 25 punktowa przewaga wypracowana przez trzy kwarty jest bezpieczna. Niestety na 5 min. prze końcem meczu do Naszego zespołu wtargnęła się nonszalancja i to Gorliczanie w tym fragmencie gry rzucili 16 punktów z rzędu, gdzie Regis nie trafił ani raz!!!

Był nam taki mecz bardzo potrzebny i nauczył Naszych chłopców najważniejszej zasady w sporcie - "GRA SIĘ DO OSTATNIEGO GWIZDKA W PEŁNI SKONCENTROWANYM !!!! " - powiedział po meczu trener Hubert Sołtysik.

MKS  GORLICE  -  UKS  REGIS  WIELICZKA  II   47 - 55   (10-14),(9-21),(10-15),(18-5)