Pierwsze w historii derby Regisu...!

15 grudnia 2013 roku na hali Gimnazjum w Wieliczce odbył się pierwszy w historii Klubu mecz derbowy.
Regis I i Regis II to drużyny występujące w lidze chłopców starszych.

Regis I to chłopcy urodzeni w roku 2002 i młodsi natomiast Regis II jest całkowicie złożony z chłopców z rocznika 2001.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanego prowadzenia Regisu II, który po 6 min. gry prowadził 16-3 i tą zaliczkę punktową dowiózł do końca kwarty. Popisowa gra Regisu I zaczęła się w drugiej kwarcie, która zakończyła się remisem 16-16! Młodsi chłopcy udowodnili przede wszystkim sobie, że są w stanie podjąć wyrównaną walkę ze starszymi kolegami. Najlepiej w tej części gry zaprezentowali się Piotr Wojciechowski i Aleksander Busz.

Największą przewagę Regis II uzyskał w III kwarcie kiedy to młodsi wieliczanie opadli z sił i przegrali tą część meczu 29-1 !
Tak więc na ostatnią odsłonę starsi wychodzili z prowadzeniem 69-24! IV kwarta to dalej przewaga siły fizycznej i doświadczenia zdobytego w lidze młodzików Regisu II. Mecz kończy się wynikiem 95 - 31.

UKS  REGIS  II  WIELICZKA  -  UKS  REGIS I WIELICZKA  95  -  31    (24-7),(16-16),(29-1),(26-7)