A+ R A-

Podwójna wygrana w chłopcach starszych!

W miniona niedzielę dwie wygrane w lidze chłopców starszych zanotowały dwa zespoły Regisu Wieliczka.
Regis I grał z drużyną PM Tarnów a Regis II podejmował zespół z Gorlic.

Po ostatniej nieznacznej porażce  Regisu I z Radwanem Sport bardzo zmotywowani rozpoczęli mecz
najmłodsi koszykarze z Wieliczki. Po 8 minutach 1 kwarty na tablicy widniał wynik 23-2 dla gospodarzy
mimo iż wszyscy zawodnicy Pałacu Młodzieży, z którym grali wieliczanie byli rok starsi. Bardzo
dobrze w obronie grali wszyscy zawodnicy, a skuteczne, szybkie i efektowne akcje kończyli Maciej Jędrzejczyk, Sebastian Ferenczak i Kuba Dyngosz.

Druga kwarta to już wyrównana gra obu zespołów i wynik 36 -19 do przerwy. Druga połowa to dalej bardzo
dobra gra w obronie gospodarzy, którzy grali tym razem czysto i skutecznie. Dzięki temu znowu najmłodsza drużyna Regisu mogła się cieszyć ze zwycięstwa 70-47.

Bardzo dobry mecz wszystkich chłopaków może cieszyć tym bardziej, iż w przyszły weekend czeka ich
bardzo prestiżowy turniej Wieliczka Cup 2014, na który przyjadą czołowe drużyny z całej Polski.

Zapraszamy serdecznie już od piątku do Kampusu Wielickiego na prawdziwe święto koszykówki
w Wieliczce. Szczegóły już wkrótce na stronach i plakatach w całej Wieliczce.

Punkty w meczu zdobywali :

Jędrzejczyk M 20, Ferenczak 14, Dyngosz 8, Busz 7, Wojciechowski 6, Domagała 5, Łokas 4,
Siemieniec 2,Baran J 2, Chrzan 2, Trzciński 0.

Drugi zespół z Wieliczki podejmował MKS Gorlice, z którym po ciężkiej walce wygrał na wyjeździe nieznaczną różnicą punktową.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gorliczan, ale to Regis II był w tym meczu faworytem co udowodnił wygrywając
pierwszą kwartę 17 - 9. Druga odsłona to już tylko zwiększanie przewagi nad zespołem z Gorlic, który ma
aspiracje do zajęcia II lokaty na koniec sezonu zasadniczego.

Druga połowa zaczyna się bardzo nerwowo, dużo niecelnych rzutów z łatwych pozycji, kilka głupich strat
i Gorlice zbliżają się do nas na kilka punktów. Na szczęście nasz zespół jest dobrze przygotowany do sezonu i wytrzymał tą presję ze strony MKS-u co dało wysokie prowadzenie przed ostatnią częścią meczu. Po trzech kwartach Regis więc prowadził 58 - 34. Ostatnia kwarta była najsłabsza w wykonaniu naszych chłopców, ale wypracowana wcześniej wysoka przewaga punktowa ustawiła mecz.

Spotkanie kończy się wynikiem 72 - 53 dla wieliczan, dla których jest to szósta wygrana z rzędu w lidze chłopców
starszych.

UKS  REGIS  WIELICZKA II  -  MKS  GORLICE       72 - 53  (17-9),(20-13),(21-12),(14-19)