A+ R A-

Wygrana chłopców starszych z Cracovią!

W dniu dzisiejszym zespół chłopców starszych UKS Regis udanie rozpoczął rundę rewanżową rozgrywek
o Mistrzostwo Małopolski. W Krakowie zwyciężył drużynę KS Cracovia1906 - 66:47.

Po pierwszej wyrównanej kwarcie przegrywaliśmy 13-16, ale od początku drugiej zaczęliśmy grać szybciej i bardziej zespołowo, co spowodowało, że na przerwę schodziliśmy już z prowadzeniem 35-30. Najpierw pierwsza piątka odrobiła straty, a później druga wyprowadziła Nas na niewielkie prowadzenie.

W drugiej połowie chłopcy z Wieliczki grając dobrze w obronie i skutecznie w ataku systematycznie powiększali przewagę, zwyciężając zdecydowane.

Należy wspomnieć, że pierwszy raz wystąpiliśmy w nowych strojach zakupionych przy wydatnym wsparciu państwa Woźniaków, rodziców jednego z naszych zawodników i właścicieli firmy "F.H. Skóra", którym składamy serdeczne podziękowania.

Wszyscy zawodnicy pokazali się z dobrej strony, ale na wyróżnienie zasłużyli, zdobywca 17 punktów Alek Busz,
autor 10 asyst i 9 punktów Piotr Wojciechowski oraz Jakub Baran 13 pkt i Aron Filipczyk 10 pkt.

Ponadto wystąpili: Konrad Woźniak 5, Łukasz Siemieniec 4, Michał Karczmarzyk 3, Michał Ślusarczyk 3, Bartosz
Kozioł 2 oraz Franciszek Ciszewski, Jan Pisarski i Wojciech Baran.

Następny mecz drużyna trenera Huberta Sołtysika rozegra dopiero za dwa tygodnie w Wieliczce,