A+ R A-

Pracowity weekend kadetów B

Miniony weekend był bardzo pracowity dla naszych koszykarzy z rocznika 2001. Najpierw w sobotę podejmowali na własnej hali TS Wisłę Kraków, a już w niedziele pojechali do Kielc na przełożony mecz z MKK MDK Kielce. Zadowolenie jest połowiczne, bo w sobotę przegrywamy z Wisłą ale za to w niedzielę zdecydowanie wygrywamy w Kielcach.

Mimo porażki z Wisłą mecz był mocno wyrównany i wygrana ważyła się do końcowej syreny. Niestety na przegranej zaważyła pierwsza słaba kwarta w wykonaniu wieliczan, którą przegrali 11 - 26. Duża nieskuteczność rzutowa spowodowała tak dużą stratę do przyjezdnych. Druga kwarta to już bardziej wyrównana gra a przede wszystkim bardziej agresywna, co dawało pozytywny prognostyk na drugą połowę meczu.

To właśnie III kwarta była najlepsza w wykonaniu wieliczan, którzy wygrywają ją 18 -10. Dzięki odrobieniu 8 punktów, kadeci Regisu nareszcie uwierzyli, że mogą ten mecz wygrać. Bardzo dobrze w tej części meczu zagrał młodszy o rok Tomasz Nykaza, gdyż w tym meczu zespół kadetów B został wzmocniony najlepiej prezentującymi się młodzikami.

W IV kwarcie walczymy dalej o zwycięstwo i mimo wygrania tej części meczu musimy uznać wyższość Wisły. Niestety starczyło sił tylko na zbliżenie się do Krakowian na 10 punktów. Końcowy wynik meczu to 73 -63.

UKS REGIS WIELICZKA  -  TS WISŁA KRAKÓW      63 - 73  (15-26,15-21,18-8,19-18)

Punkty dla Regisu: Tomasz Nykaza 17, Tomasz Windak 11, Jakub Rybicki 9, Maciej Jędrzejczyk 8, Sebastian Ferenczak 7, Jakub Kołodziej 3, Wojciech Jędrzejczyk 3, Damian Dziadoń 3, Krystian Gruca 2, Julian Ciszewski, Michał Górecki, Mateusz Spicha.

W niedzielę kadeci udali się do Kielc przy zmierzyć się z tamtejszym MKK MDK Kielce. Był to zupełnie inny mecz niż z Wisłą gdyż przeciwnik dużo mniej doświadczony.

Wieliczanie od samego początku narzucili swój rytm gry i wyszli na wysokie prowadzenie, którego nie oddali do końca. Mecz kończy się wysokim zwycięstwem bo aż 103 - 32. Każda kolejna kwarta to sukcesywne zwiększanie przewagi nad MKK, które nie mogło sobie poradzić z naszą agresywną obroną. Do połowy prowadzimy już 53 - 13.

Cieszy fakt, że dzięki zaangażowaniu całego zespołu w tym meczu każdy zdobył swoje punkty. Mam nadzieję, że po bardzo dobrym meczu z Wisłą i wysokiej wygranej w Kielcach uwierzą we własne umiejętności i przeniosą je na boisko w postaci dobrej gry - trener Michał.

MKK MDK KIELCE - UKS REGIS WIELICZKA   32 - 103  (8-27,5-26,12-27,7-23)

Punkty dla Regisu: Krystian Gruca 34, Maciej Kozioł 17, Michał Górecki 16, Tomasz Windak 8, Jakub Kołodziej 8, Jakub Rybicki 8, Mikołaj Staroń 4, Mateusz Spicha 4, Julian Ciszewski 2, Michał Wójcik 2.