Pierwsza wygrana drużyny rocznika 2002 w lidze chłopców

W sobotę 21 grudnia najmłodsza drużyna Regisu chłopcy z rocznika 2002 i młodsi rozegrali swoje zaległe spotkanie
z PM Tarnów.

Mecz od początku ułożył się po myśli młodszych, ale lepiej wyszkolonych i dłużej jednak trenujących wieliczan. Bardzo dobre akcje szczególnie Sebastiana Ferenczaka i Macieja Jędrzejczyka, którzy kończyli celnie swoje akcje albo wymuszając faule celnie wykonywali rzuty osobiste wyprowadzili REGIS na prowadzenie 25-9.

Druga kwarta to dalej dobra gra Wieliczan, celne kosze dobrze współpracujących Piotra Wojciechowskiego, Alka Busza
i Wojciecha Jędrzejczyka i powiększenie przewagi do 48-24 do przerwy. Wynik 1 połowy ustalił rzucając swe pierwsze punkty w lidze 8 letni Łukasz Siemieniec.

Po przerwie przez 6 minut 3 kwarty trwała dobra gra wieliczan, aż do wyniku 57-30. Wtedy chyba już zbytnio młodzi zawodnicy Regisu uwierzyli iż łatwo wygrają to spotkanie. Niezrozumiały samobójczy kosz bardzo dobrze grającego do tej pory Sebastiana Ferenczaka dał początek kilku błędom zawodników Wieliczki niestety skarconych szybkimi kontrami wyższych i mocniejszych rywali. Po 3 kwartach przewaga zmalała do 62-45. Ostatnia kwarta to już bardzo wyrównana gra obu zespołów, w której młodzi Wieliczanie nie mogli sobie poradzić z zacieśnioną obroną pod koszem wyższych i mocniejszych tarnowian.

Końcowy wynik 81-66 to pierwsze w lidze zwycięstwo najmłodszego zespołu ligi i ogólna radość po nim. Jednak 2 połowa pokazała, iż nie potrafimy skoncentrować się na dobrej grze przez całe spotkanie. Widać jednak postęp bo w pierwszym meczu można było pochwalić chłopaków tylko za jedną kwartę teraz już za dwie.

Czekam na następne mecze gdzie będę mógł pochwalić za koncentracje i dobrą grę w całym spotkaniu. Teraz czeka nas prawie miesięczna przerwa i mecz z bardzo mocnym zespołem Wisły Kraków - powiedział trener Grzegorz Siemieniec.

W zespole Regisu wystąpili : Maciej Jędrzejczyk 20, Sebastian Ferenczak 14, Piotr Wojciechowski 12, Wojciech Jędrzejczyk 10, Alek Busz 10, Bartek Łokas 6, Jakub Trzciński 4, Łukasz Siemieniec 2, Jakub Dyngosz 2, Jakub Domagała 1, Ignacy Chrzan, Wojciech Baran.