Rozpoczynamy turniej mini koszykówki - WIELICZKA 2015

W piątek 25 września 2015 roku na obiektach Campusu Wielickiego rozpoczął się V Ogólnopolski Turniej mini koszykówki - Wieliczka 2015, w którym uczestniczy nasza drużyna Regisu Wieliczka prowadzona przez trenera Huberta Sołtysika.

W pierwszym meczu wieliczanie podejmowali zespół z Olsztyna, który postawił bardzo ciężkie warunki gry, ale mimo to Regis wygrał 46 - 36, tym samym dobrze rozpoczynając rywalizację w turnieju.

UKS  REGIS Wieliczka – JBC Olsztyn  (46 – 36)

REGIS:  Krupa 2, Nowak 2, Bankowicz 4, Nosal 2, Wrona 4, Smagur 6, Dumka 2, Kozioł 3, Siemieniec 4, Busz 17.
JBC: Fijałkowski 4, Szczepański 5, Mirowski 8, Rozowski 10, Suchiński 3, Budra 4, Mordaj 2.

Drugim przeciwnikiem Regisu Wieliczka była drużyna z Mazowsza UKS Białołęka. Nasza zespół bardzo dobrze rozpoczyna ten mecz i prowadzi pewnie do połowy. Niestety w drugiej części meczu coś się zablokowało u wieliczan co spowodowało, że roztrwoniona została przewaga wypracowana do połowy i w ogólnym rozrachunku przegrywamy z chłopcami z Białołęki.

W turnieju uczestniczy również druga nasza drużyna Regsiu, która gra poza konkurencją, gdyż chłopcy są starsi od pozostałych uczestników o rok. Rozegrali oni w piątek dwa mecze i zarówno z MOS-em Katowice jak i z MKS-em Grójec wygrali sporą różnicą pokazując większe doświadczenie koszykarskie. W sobotę ich miejsce zajmie zespół MUKS 1811 Unia Tarnów.

Zapraszamy do śledzenia dalszych poczynań chłopców Regisu Wieliczka na stronie znanego przyjaciela koszykówki Zibiego, który jest obecny na turnieju i dba o dobrą zabawę z koszykówką.