OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ ROCZNIKA 2004 ZAKOŃCZONY

Turniej mini koszykówki rocznika 2004 w Wieliczce wygrał Kormoran Sieraków

W Kampusie Wielickim odbył się V Ogólnopolski turniej mini koszykówki rocznika 2004. Na wielickiej hali spotkały się najlepsze zespoły 6 województw oraz czołowe zespoły z Czech. 16 zespołów i ponad 250 zawodników rozegrało 44 spotkania które stały na naprawdę rewelacyjnym poziomie. Najlepszymi zespołami okazały się zespoły z Wielkopolski które rozgrały między sobą mecz finałowy. Zwycięzył Kormoran Sieraków który pokonał Noblistów Wielichowo 35 – 24. W małym finale spotkały się drużyny z Czech Snake Ostrawa i BK Pribor. Zwycieżył zespół z Ostrawy. Bardzo dobrze w tym turnieju zaprezentowali się koszykarze z Wieliczki którzy zajęli 7 miejsce. Mogło być znacznie lepiej ale po wyjściu z grupy eliminacyjnej do ćwierćfinałów przegrane kilkoma punktami mecze z BK Pribor i Niedźwiadkami Przemyśl spowodowały iż w gronie 16 zespołów UKS REGIS nie awansował do strefy medalowej. W ostatnim swoim meczu wieliczanie wygrali z MKS Grójec 42-33. W turnieju odbyło się wiele konkursów a największą atrakcją był mecz gwiazdeczek czyli najlepszych zawodników poszczególnych zespołów podzielonych na północ i południe. W turnieju brały też udział 2 inne małopolskie zespoły MUKS Tarnów i Cracovia Kraków które jednak zajęły dalsze miejsca. Przez całe trzy dni zmagania młodych chłopców oglądali rodzice przybyli z całej Polski.  Indywidualnie wyróżniono wieliczan Aleksandra Busza który zdobył tytuł krola strzelców oraz Łukasza Siemieńca który został najlepszym zawodnikiem UKS REGIS Wieliczka. Nagrody medale i puchary wręczali Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Rafał Ślęczka oraz Członek Zarządu KOZKosz Dariusz Zawiślan. W turnieju w drużynie UKS REGIS wystąpili zdobywając punkty: Aleksander Busz 108, Łukasz Siemieniec 30, Kacper Smagur 24, Marcin Bankowicz 18, Jakub Nosal 14, Bartek Kozioł 11, Jan Pisarski 11, Krystian Nowak 8, Bartek Dumka 8, Jan Krupa 4, Patryk Śliwa 2, Jakub Marusczyk. Trenerem zespołu był Hubert Sołtysik. Na co dzień koszykarze wieliccy uczęszczają na zajęcia Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce. Turniej został zrealizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Małopolskiego, Powiatu Wielickiego i Gminy Wieliczka.

Kormoran Sieraków

Król Strzelców turnieju : Busz Aleksander -Regis Wieliczka 108 pkt.

5 ALL-STARS turnieju:

Leibner Jan - Snakes Ostrawa
Dorażała Kacper - Kormoran Sieraków
Smolarek Jędrzej - Nobliści Wielichowo
Michna Lukas - BK Pribor
Tarnawski Klaudiusz - Niedźwiadki Przemyśl

Szczegółowe informacje o turnieju wraz z zdjęciami i filmami  na stronie Zibiego