Rocznik 2005 wygrywa turniej na Cracovii !!!

Zdecydowanym zwycięstwem zakończył się turniej rocznika 2005 dla UKS REGIS Wieliczka. Większość liczących się zespołów w Małopolsce pojawiła się na turnieju. Na tle tych zespołów widać było ogranie i większe umiejętności techniczne wieliczan, którzy bezsprzecznie zdominowali ten turniej.

W zdecydowanie mocniejszej grupie A w pierwszym pojedynku wieliczanie pokonali RADWAN Sport Kraków 50-26. Koncertowo w tym meczu zagrał Łukasz Siemieniec, któremu wychodziła właściwie każda akcja i w 14 minut
( kwarty po 7 minut i każdy zawodnik mógł grac tylko 2 z nich) rzucił 26 pkt w tym 2x3. Pozostali zawodnicy również pokazali się z bardzo dobrej strony i bardzo mocny rywal z Krakowa, z którym w poprzednich turniejach graliśmy wyrównane spotkania nie miał w tym meczu szans na wygraną.

W kolejnym spotkaniu przeciwnikiem naszym był MUKS 1811 Tarnów. Tarnowianie przyjechali do Krakowa w dużo mocniejszym składzie jednak i w tym spotkaniu mimo bardzo ambitnej postawy nie byli w stanie zagrać z nami równego spotkania. W drugim meczu co bardzo cieszy zagraliśmy bardzo dobrze całym zespołem. Nie było w zespole lidera a decydującą była wygrana na tablicach gdzie gro piłek zbierali w 1 piątce skuteczny Maciej Kołaczkowski i Tymek Pogorzelski, a w drugiej Max Wójcik i Mikołaj Wrona. Wygraliśmy ten mecz 33-14.

Dzięki tym spotkaniom awansowaliśmy do finału, w którym zmierzyliśmy się jak to wielokrotnie bywało z SP 100 Kraków klasą sportową Wisły Kraków. W finale znów zagraliśmy bardzo dobre zespołowe spotkanie w którym wszyscy bez wyjątku dołożyli po parę cegiełek do zwycięstwa.

Na wyróżniające fakty w tym meczu chciałbym podkreślić pierwszy historyczny wsad z góry naszego centra Maćka oraz buzzer beater Jaśka Pisarskiego na koniec meczu z 10 metrów. Zdecydowana wygrana 50-19 daje nam pewność, iż na ten moment jesteśmy zdecydowanie najlepszym zespołem w Małopolsce. Jednak uczulam, iż to tylko powinno zmotywować nas do jeszcze lepszej pracy na treningach bowiem widać już było bardzo duże postępy rywali, którzy miesiąc w miesiąc będą czynić postępy, by dogonić nas w swych umiejętnościach.