Młodzicy wygrywają na trudnym terenie w Gorlicach!!!

W minioną sobotę młodzicy Regisu rozegrali kolejne spotkanie w tej kategorii rozgrywkowej. Tym razem pokonali na wyjeździe po bardzo zaciętym meczu tamtejszy MKS Gorlice 60 - 53.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, którzy przez agresywną obronę i celne kontry szybko uciekli wieliczanom z wynikiem. Bardzo nieskuteczna gra Regisu w tej części meczu sprawiła, że przegrywaliśmy różnicą 10 punktów. Za to druga kwarta już zdecydowanie należała do naszych koszykarzy, którzy sukcesywnie zmniejszali stratę. Bartek Jaglarz, Krystian Gruca i Radosław Stokłosa napędzali grę efektownymi koszami. Wojtek Kmiecik (viciu :) ) pokazał przeciwnikom jak się powinno bronić i to właśnie dzięki jego bardzo dobrej grze, wieliczanie przez 7 min tej odsłony prowadzili 15 - 0 ! Do połowy więc regis prowadzi 29 - 33.

Druga połowa zapowiadała się bardzo ciekawie i tak też było. Gorliczanie nie mieli zamiaru łatwo sprzedać skóry w tym dniu. Trzecia kwarta toczyła się kosz za kosz i dzięki temu prowadzenie Regisu pozostało bez zmian. Ostatnia część meczu to zdecydowanie lepsza gra naszych koszykarzy i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa w tym meczu 60 - 53. Z bardzo dobrej strony w drugiej połowie pokazał się nasz lider zespołu Jakub Śliwa, który zagrał na 100% swoich możliwości i dzięki temu również był najskuteczniejszym koszykarzem regisu ( 17pkt).

Jestem bardzo zadowolony z moich młodych koszykarzy, którzy pokazali charakter, walkę i pełną koncentrację do ostatniej sekundy meczu. Wygrana cieszy tym bardziej, iż graliśmy ze starszym rocznikiem, gdzie mamy zdobywać cenne doświadczenie boiskowe - powiedział po meczu trener Michał Sarota.

Teraz naszych chłopców czeka obóz zimowy w Limanowej, na którym będę dalej szlifować swoje umiejętności i osobowość koszykarską.