A+ R A-

Zdecydowana wygrana młodzików!

Kolejne wyraźne zwycięstwo odnieśli podopieczni trenera Michała Saroty i Huberta Sołtysika w lidze młodzików.

Tym razem przeciwnikiem Regisu była drużyna MKK MDK Kielce, która przyjechała na mecz do Wieliczki z dużym opóźnieniem gdyż kielczanie mieli problemy z dojazdem.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanego panowania na boisku koszykarzy z Wieliczki, którzy raz za razem zdobywali punkty z łatwych pozycji. Agresywna obrona i bardzo wysoka skuteczność rzutowa sprawiły, że wieliczanie wyszli na wyraźne prowadzenie już po pierwszej kwarcie 33 - 13. Kolejna odsłona to dalej sukcesywne zwiększanie przewagi nad MKK, którzy w tym dniu nie potrafili znaleźć lekarstwa na dobrze dysponowany Regis Wieliczka. Do połowy meczu więc prowadziliśmy
już 59 - 21 !!!

Druga połowa była dla mnie bardzo ważna, gdyż od kilku spotkań chłopcy tracili koncentracje przy wysokim prowadzeniu. Tym razem było inaczej co jest pozytywnym aspektem patrząc na kolejne mecze w lidze chłopców starszych i w lidze młodzików - powiedział po meczu trener Michał Sarota.

Mecz kończy się zdecydowaną wygraną koszykarzy Regisu 104 - 56. Każdy zawodnik naszego zespołu zasługuje na gratulacje i duże brawa gdyż kolejny raz wygrywamy z drużyną złożoną z chłopców urodzonych rok wcześniej.

UKS  REGIS  WIELICZKA  -  MKK MDK KIELCE          104  -  56   (33-13),(26-8),(24-11),(21-24)