Młodzicy Regisu wygrywają Ogólnopolski Turniej koszykówki w Łodzi !!!

W dniach 26-28 września 2014 roku młodzicy Regisu uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju koszykówki chłopców w Łodzi. Wszystkie mecze odbywały się na obiektach sportowych Startu Łódź.

Wieliczanie rozpoczęli zmagania od meczu z chłopcami z Oświęcimia, z którymi to bez większych problemów wygrali prowadząc od samego początku spotkania. Najlepiej w tym meczu zaprezentował się Tomasz Windak, który seryjnie zdobywał punkty dla Regisu.

Kadet Oświęcim - UKS Regis Wieliczka  12 :57  (4-15, 2-19, 2-8, 4-15) MVP: Windak Tomasz

Tomasz Windak

Kolejny mecz tego samego dnia Regis rozegrał z Labasketem Warszawa. Miało to być lekkie i przyjemne spotkanie dla naszych koszykarzy, ale tak wcale nie było. Mimo prowadzenia do połowy spotkania 27-19 młodzi wieliczanie nie utrzymali koncentracji do końcowego gwizdka i to właśnie młodzicy z Warszawy wygrali ten mecz. Było to dla nas najsłabsze jak się potem okazało spotkanie w turnieju, a największy wpływ na wynik miało tu nieprofesjonalne podejścia chłopców z Wieliczki do teoretycznie słabszego przeciwnika.

Na szczęście to był turniej a nie mecz ligowy i mam nadzieję że to będzie bardzo dobra nauczka na przyszłość - powiedział trener Regisu Michał Sarota.

UKS Regis Wieliczka - Labasket  50 : 52  (13-6, 14-13, 8-9, 15-25)

W kolejnym dniu turnieju podejmowaliśmy MOSM Bytom i gospodarzy Start Łódź. Dzień zaczął się wyśmienicie bo odegraliśmy się za porażkę z Wieliczki, koszykarzom bytomskiego klubu. Był to zdecydowanie najlepszy mecz w wykonaniu wieliczan z dobrze dysponowanym przeciwnikiem. Ozdobą meczu był trafiony równo z syreną kończącą mecz rzut z połowy w wykonaniu Tomasza Windaka. Mecz ze Startem również ułożył się po myśli młodzików Regsiu i wygrana w tym spotkaniu nawet przez chwilę nie była zagrożona.

UKS Regis Wieliczka - MOSM Bytom  66 : 57  (21-12, 9-20, 14-10, 22-15)  MVP: Gruca Krystian

Wieliczka - START Łódź  69 : 34  (18-8, 22-10, 18-4, 11-12) MVP: Radosław Stokłosa

Ostatni dzień turnieju to mecz z ŁKS-em, który decydował o końcowej klasyfikacji. Przegrana wieliczan z Labasketem oznaczała jedno, aby być zwycięzcą całego turnieju trzeba wygrać ten mecz! Ewentualna przegrana dawała "tylko" trzecie miejsce Regisowi. Spotkanie rozpoczęło się bardzo nerwowo dla Regisu i to właśnie ŁKS prowadził po pierwszej kwarcie 15-5. Ale kolejne odsłony meczu to znakomita gra młodych koszykarzy z Wieliczki, który grając z dużą skutecznością odnieśli zasłużone zwycięstwo w meczu i całym turnieju. Na 30sek. przed końcem bardzo ważne cztery rzuty osobiste wykonywał nasz kapitan zespołu Bartosz Jaglarz nie myląc się ani razu.

UKS Regis Wieliczka - ŁKS Łódź 48 : 45  (5-15, 15-9, 11-7, 17-14)  MVP: Mateusz Spicha