Przegrana młodszej drużyny młodzików

Nie udał się wyjazd zespołowi chłopców starszych UKS REGIS do Oświęcimia zgłoszonych do ligi młodzika. Kadet Oświęcim, który był naszym przeciwnikiem rozpoczął mecz bardziej skoncentrowany wygrywając pierwszą kwartę meczu w Oświęcimiu 25-12. Kolejne części meczu to już bardzo wyrównana gra obu zespołów, w których dzięki lepszym warunkom fizycznym i sile wieliczanie starali się przeciwstawiać waleczność i lepsze wyszkolenie techniczne. Niestety cały czas utrzymywała się przewaga gospodarzy
w  okolicach 15 pkt i nie byliśmy w stanie zbliżyć się do rywali. Nie do zatrzymania był dla nas Mateusz Hnatyszyn zdobywca 28 pkt, który grał w meczu w dodatku ponad 3 kwarty w skutek kontuzji zawodników
i braku rezerwowych w drużynie Kadeta.

W naszym zespole znowu szwankowała skuteczność rzutów osobistych których nie trafiliśmy 20 (13/33). Być może lekkim usprawiedliwieniem tego jest to iż chłopcy będąc rocznikiem młodszym na codzień trenują piłką nr 5 bo ich docelowe rozgrywki w tym roku to liga chłopców i rozgrywki szkolne. Przyda się jednak większa koncentracja w trakcie ćwiczenia osobistych na treningach.Najlepiej w Oświęcimiu zagrał Maciej Jędrzejczyk choć i on zbyt często nie trafiał w akcjach pod samym koszem. Cieszy natomiast to, iż prawie wszyscy zawodnicy zdobywają w meczach punkty.

Teraz czeka nas przerwa w rozgrywkach i czas na spokojny trening oraz wyjazd na turniej Pivot Cup w dniach 7-10 listopada. Tam zmierzamy się wreszcie z rówieśnikami z innych rejonów Polski sprawdzając swoje umiejętności z innymi czołowymi zespołami. A po powrocie będzie szansa na pierwsze zwycięstwo w lidze z zespołem Radwan Sport, z którym w ubiegłym sezonie toczyliśmy wyrównane boje oraz następnie z MUKS Tarnów i Jurą Zabierzów.

Punkty w meczu z Kadetem Oświęcim zdobywali:  M.Jędrzejczyk 16, Ferenczak 6, W.Jędrzejczyk 6, J. Dyngosz 6, J. Buczyński 4, A. Busz 4, P. Wojciechowski 4,  J. Trzciński 3, M. Dybała 2, W.Baran, Ł. Siemieniec.