Trzy dogrywki w meczu młodzików!!!

W minioną niedzielę nasz zespół młodzików prowadzony przez trenera Michała Sarotę rozegrał bardzo ważne spotkanie z drużyną Wisły Kraków. Sam mecz zapowiadał się bardzo ciekawie gdyż zarówno nasz zespół jak i Wisła to dwa niepokonane zespoły tego sezonu.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla naszych koszykarzy, gdyż duża nieskuteczność i niedokładność w grze spowodowało, że przegraliśmy bardzo wyraźnie pierwszą kwartę meczu 7 - 20. Na szczęście druga odsłona była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu gdyż wygraliśmy ją 21 - 14. Mimo dużo lepszej postawy wieliczan w II kwarcie przegrywamy do połowy 28 - 34.

Druga połowa zaczyna się bardzo nerwowo, Regis za wszelką cenę chce wyjść na prowadzenie w meczu co niestety nie udaje się i po trzech kwartach przegrywamy już różnicą 9 punktów.

IV kwarta to zdecydowanie najlepsza część gry naszych koszykarzy, którzy w ostatnich sekundach wyrównują wynik spotkania i tym samym mamy dogrywkę. Wynik po czterech kwartach to 60 - 60.

Jak się potem okazało do wyłonienia zwycięzcy tego meczu była potrzebna nie jedna dogrywka ale aż trzy!!! Mecz kończy się niestety zwycięstwem gości 96 - 92.

Myślę, że gdyby pierwsza kwarta tego meczu ułożyła się po naszej myśli, moglibyśmy spokojnie świętować pewne zwycięstwo w tym meczu i najbliższe miesiące spędzić na fotelu lidera w kategorii młodzików. Mimo przegranej cały zespół zasługuje na wielkie brawa i pochwały, gdyż każdy z wieliczan oddał całe serce w walce o każdy centymetr parkietu - powiedział po meczu trener Michał Sarota.

UKS  REGIS  WIELICZKA  II   -  TS  WISŁA  KRAKÓW   92 - 96  (7-20),(21-14),(11-14),(21-12),
d(8-8),d(14-14),d(10-14)

Punkty dla Regisu: Krystian Gruca 26, Bartosz Jasica 24, Bartosz Jaglarz 13, Tomasz Windak 11, Wojciech Kmiecik 10, Arkadiusz Widuch 3, Radosław Stokłosa 3, Michał Górecki 2, Maciej Kozioł, Patryk Wojtanowicz.