Wygrana w lidze młodzika

Wreszcie zwycięstwo zaliczył zespół rocznika 2002 w lidze młodzika. W Oświęcimiu zmierzyły się zespoły zajmujące ostatnie miejsca w tabeli młodzików. Dla naszej drużyny ta liga traktowana jest jako miejsce ogrania się, ale w każdym meczu walczy się o zwycięstwo. Znowu wystąpiliśmy w nie najsilniejszym składzie ale mimo, iż w zespole Niwy połowa zawodników to gimnazjaliści nasz zespół od początku prezentował się lepiej. Chłopcy w pierwszej kwarcie osiągnęli przewagę 10 punktów i potem sukcesywnie powiększali przewagę. Bardzo dobre spotkanie rozegraliśmy praktycznie do 38 minuty gdy prowadziliśmy 74-39. W ostatnich dwóch minutach rezerwowi zawodnicy trochę się pogubili stąd końcowy wynik 74-51 nie oddaje do końca różnicy w tym meczu. Gospodarze starali się dotrzymać nam kroku a największe kłopoty sprawił nam Piotr Matuła. Co bardzo cieszy w 4 kwarcie zatrzymał go Wojciech Jędrzejczyk rozgrywający w obronie swoje najlepsze spotkanie w lidze.

Na pochwałę zasługują wszyscy wieliczanie za walkę i zaangażowanie a szczególnie młodszy od przeciwników o 3 lata Alek Busz rocznik 2004, który zdobył 12 pkt i trafił za 3 pkt. Warto odnotować też 3 celne trójki Jakuba Dyngosza.

Po tej wygranej mam nadzieję, że chłopcy uwierzą iż także w lidze młodzika można wygrywać spotkania. Tego życzymy sobie wszyscy kończąc rok cennym zwycięstwem - powiedział po meczu trener Grzegorz Siemieniec.

W meczu grali zdobywając punkty: Jędrzejczyk M 16, Ferenczak 16, Busz 12, Dyngosz 9, Jędrzejczyk W 6, Domagała 6, Trzciński 4, Łokas 3, Siemieniec 2, Baran, Chrzan.