Pewne zwycięstwo młodzików z STS Nowy Sącz!

Dobre spotkanie rozegrali nasi młodzicy w sobotnie przedpołudnie z STS Wikar Nowy Sącz. Już pierwsze 5 minut pokazały, iż goście chyba zbyt wystraszeni bo przecież posiadający całkiem duże umiejętności nie podejmą z nami równorzędnej walki mimo 4 pozycji w tabeli ligowej.

Profesorskie 5 minut Kuby Dyngosza i 2 trójeczki oraz zespołowa gra mimo kilku niecelnych rzutów z pod kosza dało nam prowadzenie 15-3. Kolejne 5 minut to również bardzo dobra gra naszej drużyny. Przewaga wzrostu szczególnie widoczna pod koszami oraz bardzo zespołowa gra drugiej piątki i skuteczne akcje Sebastiana Ferenczaka i Damiana Dziadonia i prowadzenie po pierwszej kwarcie 31-11.

Druga kwarta to dalej dobra gra naszego zespołu. Zazwyczaj najlepiej punktujący trzymający wynik nasz lider Maciej Jędrzejczyk (ponad 10 asyst w całym meczu)dzielił się piłką pod koszem z Tomkiem Nykazą i Oskarem Piwnickim co dawało nam coraz wyższe prowadzenie. Cieszą pierwsze punkty najwyższego 193 cm naszego zawodnika Oskara Piwnickiego w swoim debiucie ligowym. Równie bardzo cieszy powrót po półrocznej przerwie Kuby Trzcińskiego, który wreszcie dołączył do drużyny oraz powracającego do formy po złamaniu reki Alka Busza. Do przerwy prowadzimy 55-16.

Druga połowa to dalej bardzo dobra zespołowa gra w ataku ( ponad 20 asyst całego zespołu) i zdecydowana wygrana 105-38.

Na wyróżnienie zasłużył cały zespół, ale na uwagę zasługuje 19 punktów skutecznego Damiana Dziadonia, który po 4 miesiącach regularnych treningów staje się ważnym ogniwem zespołu. Gdy do zespołu po kontuzjach i chorobach powrócą jeszcze Wojtek Jedrzejczyk, Bartek Łokas i Maciej Dybała można z optymizmem patrzyć na dalszy etap rozgrywek ligowych i walkę z bardzo groźnymi zespołami MUKS 1811 Tarnów i Wisłą Kraków. Mamy nadzieję iż plagę kontuzji i chorób mamy już za sobą.

Nadmienić trzeba, iż bardzo pomocne w budowaniu formy są występy w ligach kadeta a i kadeta b gdzie część zawodników może rywalizować z mocniejszymi rywalami. Dzięki temu doświadczenie zebrane ostatnio wykorzystali właśnie Kuba Dyngosz, Damian Dziadoń czy Tomasz Nykaza.

Punkty w meczu z Sądeczanami zdobyli: Nykaza 23, Dziadoń 19, Ferenczak 17, Jędrzejczyk M 16, Dyngosz 9, Busz 7, Trzciński 6, Piwnicki 4, Wojciechowski 2, Filipczyk 2, Siemieniec.