A+ R A-

Młodzicy Regisu w Pólfinale Mistrzostw Polski!!!

Wielkim sukcesem młodzików Regisu zakończył się turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski, którzy awansowali do najlepszej 16 w Polsce czyli półfinału. Jest to póki co największy sukces naszej drużyny chłopców urodzonych w 2002 roku na co dzień trenujących w naszym klubie.

I dzień ĆMP

Zespół ze Starogardu Gdańskiego bez kompleksów po długiej podróży rozpoczął mecz z nami, a nas na własnej hali opanował stres, który widać było na rozgrzewce.

Pierwsza kwarta i widać było powiązane nasze nogi w obronie i szybkie ataki Pomorzan. Dobre skuteczne akcje i słaba obrona dała prawie 60 pkt w tej kwarcie i nasze nieznaczne prowadzenie 34-21.

W drugiej kwarcie zaczęliśmy kontrolować spotkanie powstrzymując szybki atak gości i samemu grając bardzo skutecznie. Wygrana kwarta 32-12 i prowadzenie do przerwy ponad 30 punktami.

Druga połowa to dalej dobra gra w obronie ale mniej skuteczna w ataku. Mając w perspektywie jutrzejszy mecz
z Dąbrową trener Michał Sarota równo rotował piątką na boisku by zachować siły na kolejny mecz. Mecz zakończył
się pewna nasza wygraną 100-56 dobrze rozpoczynając turniej.

II dzień ĆMP

Niesamowite emocje towarzyszyły drugiemu meczowi na hali w Wieliczce. REGIS Wieliczka zmierzył się z jednym z kandydatów do medali w Mistrzostwach Polski MKS Dąbrową Górnicza. Ostatnio te zespoły spotkały się w finale turnieju w Wieliczce gdzie mimo ambitnej postawy nie sprawili kłopotów dąbrowianom.

Jakże inaczej wyglądał dzisiejszy mecz. Przez trzy pierwsze kwarty trwała zażarta walka o każdą piłkę i każdy kosz i żaden z zespołów nie był w stanie osiągnąć przewagi większej niż kilka punktów. Niesamowicie walczyli jedni i drudzy i oglądaliśmy fantastyczne i emocjonujące widowisko. Niestety w czwartej kwarcie chłopakom trochę brakło sił i popełnili zbyt dużo błędów własnych. Nie znaleziono też pomysłu i umiejętności na zatrzymanie bezsprzecznie najlepszego na boisku Patryka Zaperta. Chłopak z Mazur zagrał niesamowite zawody rzucił 29 pkt i miał 15 zbiórek i był kluczem do zwycięstwa gości.

Wieliczanie jednak pokazali, iż umieją grać w koszykówkę i eliminując jeszcze trochę błędów będą w stanie walczyć jak równy z równym z każdym zespołem w Polsce. Jedyną uwagą nas trenerów było brak zaangażowania i pomocy ze strony siedzących na ławce zawodników. Brak 6 zawodnika, który wspierał by piątkę na boisku.

Dzisiejszy mecz tak naprawdę pokazał jaki potencjał istnieje w naszym zespole. Ale to musi być zespół w każdym calu wtedy kolejna przeszkoda czyli półfinał też będzie w naszych możliwościach.
Ze statystycznego obowiązku w dzisiejszym spotkaniu przegraliśmy 57-80 ale różnica punktów nie odzwierciedla walki. Po trzech kwartach przegrywaliśmy 61-60. Wygrał zespół lepszy, ale my wcale nie czujemy się bardzo przegrani. Bo pokazaliśmy sobie że możemy walczyć z najsilniejszym.

III dzień ĆMP

Ostatni dzień ćwierćfinału i tym samym ostatni mecz wieliczan z Siarką Tarnobrzeg, który Regis musiał wygrać by spokojnie czuć się Półfinalistą Mistrzostw Polski. Solidna motywacja w szatni spowodowała bardzo szybkie wyjście na prowadzenie Regisu, którego nie oddali już do samego końca meczu. Mocna i agresywna obrona oraz szybkie ataki dały wysokie prowadzenie wieliczanom do połowy spotkania 40-18.

Druga połowa to już sukcesywne zwiększanie przewagi nad Siarką, która nie mogła znaleźć łatwych pozycji do oddania celnego rzutu. W IV kwarcie meczu trener Regisu Michał Sarota zmienił swoich liderów zespołu i dał szanse wykazania się w ostatnich minutach meczu chłopcom, którzy tego bardziej potrzebują przed zbliżającymi się Półfinałami Mistrzostw Polski. Zdobyte doświadczenie w meczach ćwierćfinałowych powinno zaowocować w dalszym etapie zmagań naszego zespołu.

Podsumowując cały turniej ćwierćfinałowy chciałbym bardzo podziękować chłopakom za walkę o każdą piłkę i poświęcenie w obronie bo to pokazuje, że mam drużynę z charakterem. Musimy popracować nad kolejnym elementem sportowym jakim jest większe zaangażowanie ławki w to co dzieje się na boisku. Jeżeli to poprawimy będzie to kolejny krok do jeszcze lepszej i skuteczniejszej gry - trener Michał.