A+ R A-

Wyraźna wygrana młodzików w Gorlicach!

Zdecydowanym zwycięstwem drużyny UKS Regis 73-40, zakończyło się kolejne wyjazdowe spotkanie w ramach Ligi Młodzików o Mistrzostwo Małopolski.

Tym razem, drużyna trenera Sołtysika, pokonała na trudnym terenie w Gorlicach zespół miejscowego MKS. Po nerwowym i nieskutecznym początku spotkania, chłopcy z Wieliczki z czasem przejęli kontrolę nad meczem i pierwszą kwartę skończyli prowadzeniem 21-13. W kolejnych kwartach kontynuowali dobrą grę i do przerwy powiększyli przewagę do 19 punktów; 40-21.

Po przerwie przebieg meczu nie uległ zmianie i skuteczna gra w ataku i konsekwentna gra w obronie spowodowały, że w połowie czwartej części meczu prowadziliśmy już 36 punktami. W ostatnich pięciu minutach, po zmianach w naszej drużynie, zespół z Gorlic nieznacznie zmniejszył naszą przewagę, ale po końcowej syrenie mogliśmy się cieszyć wygrana różnicą 33 punktów.

Bardzo dobre zawody rozegrał, powracający po kontuzji, świeżo upieczony kadrowicz Michał Karczmarzyk, który do 11 punktów dorzucił też 10 asyst! Cała drużyna zasługuje na pochwały a szczególnie pozostali kadrowicze: Piotrek Wojciechowski 16 pkt, Michał "Heniu" Ślusarczyk 19 oraz Alek Busz 12, którzy już od jutra, w Wieliczce, zaczynają ostatnie zgrupowanie przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.

Pozostałe punkty zdobyli: Nosal 4, Bankowicz 4, Baran 3, Woźniak 2, Nowak Karol 2, oraz Smagur, Kozioł i Ciszewski.