Udane rozpoczęcie sezonu SENIORÓW UKS REGIS WIELICZKA

W minioną niedzielę nasi seniorzy zainaugurowali nowy sezon w kategorii o wejście do II Ligi Koszykówki. Przeciwnikiem Regisu byli koszykarze z MKS-u Gorlice, którzy na mecz przyjechali 10 minut przed planowanym rozpoczęciem spotkania.

To zapewne nie pozwoliło im się dostatecznie rozgrzać co pokazała pierwsza odsłona meczu wygrana przez Wieliczan 37-20! Nasi koszykarze od samego więc początku meczu kontrolowali wynik, nie pozwalając przeciwnikom zbliżyć się na mniej niż 15 punktów. Druga kwarta to dalsza bardzo dobra gra
i sukcesywne powiększanie przewagi nad Gorlicami. Druga połowa zaczęła się znowu od mocnego uderzenia Regisu i na tablicy po trzech kwartach widniał wynik  72-41!! Ostatnia kwarta zakończyła się remisowo, ale należy tu nadmienić iż cała piątka grająca w tym czasie na boisku to Nasi młodzi koszykarze Regisu, którzy zbierają doświadczenie na poziomie seniorskim.

Taki mecz był nam bardzo potrzebny na początek rozgrywek, mogliśmy zagrać pełnym 12 osobowym składem i wdrożyć się w nową grę taktyczną – powiedział po meczu trener Michał Sarota.

Dodatkową atrakcją w tym sezonie będą szczegółowe statystyki z meczów Regisu, które na żywo prowadzi bardzo dobrze znany w środowisku koszykarskim w Polsce trener Maciej Gorgoń! Za co serdecznie dziękujemy – UKS REGIS WIELICZKA…Statystyki będą zawsze dostępne na facebooku oraz na naszej nowej stronie Regisu.

UKS REGIS  WIELICZKA - MKS GORLICE  92 - 61  (37-20),(17-11),(18-10),(20-20)

Punkty dla Regisu: Wojciech Gorgoń 19, Łukasz Pająk 16, Szymon Kunc 10, Adrian Palonek 9, Tomasz Palmowski 9, Kamil Kolber 8, Jakub Gumulski 5, Gabriel Gwiazdoń 4, Jakub Gąska 4, Bartłomiej Pobocha 4, Dariusz Depta 2, Jakub Cisek 2.