A+ R A-

Seniorzy wygrywają mecz na szczycie!

W dniu dzisiejszym Nasi seniorzy grali bardzo ważny mecz na szczycie, który mógł w razie ewentualnej porażki Regisu decydować o sytuacji prowadzenia w tabeli III Ligi Małopolskiej.

Przeciwnikiem koszykarzy z Wieliczki była drużyna AZS Politechniki Krakowskiej, która jest już od kilku sezonów jednym z największych i najgroźniejszych rywali Naszego zespołu. Mecz rozpoczął się od bardzo skutecznej gry gospodarzy, każdy praktycznie rzut do kosza kończył się punktami. Regis nie mógł znaleźć recepty na skutecznych akademików co też spowodowało, że Politechnika wygrała pierwszą część spotkania 22 -17! Druga kwarta, w której Regis zazwyczaj łapał drugi oddech nie przyniosła wielkich zmian, ale to Wieliczanie lepiej zagrali końcówkę pierwszej połowy dzięki temu na tablicy wyników widniał remis 35 - 35! W pierwszej części meczu z bardzo dobrej strony pokazał się nasz rozgrywający Adrian Palonek. Przebojowością i walką o każdą piłkę napędzał dobrze biegającego do szybkiego ataku naszego lidera Wojtka Gorgonia, który kończył je efektownymi wsadami!

Druga część meczu to bardzo nieskuteczna gra Regisu, mimo dużej ilości czystych pozycji raziliśmy nieskutecznością. Na szczęście Regis pozyskał w tym roku bardzo doświadczonego i zdolnego Szymona Kunca, dzięki któremu mogliśmy kontrolować wynik i nie pozwolić na odskoczenie Politechnice. Jego 10 przechwytów w meczu dało dodatkowe szanse na łatwe kosze z kontry. Czwarta kwarta, którą zagraliśmy najlepiej dała nam upragnione zwycięstwo, na które ciężko pracowaliśmy w tym spotkaniu. Bardzo dobrze i pewnie zaprezentował się również Tomasz Palmowski, który bez skrupułów walczył z krakowskimi podkoszowymi zawodnikami Politechniki.

Mecz kończy się wynikiem 63 - 61 dla Regisu Wieliczka i jest to pierwszy mecz w tym sezonie naszego wygrany dopiero
w samej końcówce.

KU  AZS  POLITECHNIKA KRAKÓW  -  UKS  REGIS  WIELICZKA  61 - 63    (22-17),(13-18),(17-14),(9-14)

Punkty dla Regisu: Wojciech Gorgoń 19 (3x3, 2as,2prz,2zb,36min), Łukasz Pająk 11 (10zb, 23 min), Kamil Kolber 9 (2as,21min), Szymon Kunc 8 (10as, 10prz,4zb, 35min), Adrian Palonek 8 (6zb, 23min), Dariusz Depta 6 (11zb,2as,35min), Tomasz Palmowski 2 (2zb, 14min), Jakub Gąska 0 (5min), Krzysztof Kot, Jakub Cisek.