A+ R A-

Szósta wygrana Seniorów!!

W minioną niedzielę kolejne efektowne zwycięstwo odnieśli najstarsi koszykarze Regisu, tym razem z KS ZKS UNIA MUKS 1811 TARNÓW. Spotkanie było bardzo ważne dla Naszego zespołu, gdyż drużyna z Tarnowa ma duże aspiracje aby awansować do II ligii i tym samym pokrzyżować plany innym drużynom w osiągnięciu tego celu.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Tarnowa, ale Regis nie poddawał się tak łatwo. Gra toczyła się kosz za kosz,
a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Pierwsza kwarta kończy się zwycięstwem Unii 25 - 27! Na szczęście druga odsłona to już skuteczna gra Regisu i przede wszystkim mocna obrona sprawiły, że to Regis prowadził do połowy spotkania 49 - 41!!
Z bardzo dobrej strony pokazali się w tej części gry Łukasz Pająk, Szymon Kunc i Kamil Kolber. Cenną i pewną zmianę dał też Tomasz Palmowski, który pewnie zastąpił Dariusza Deptę mającego dzisiaj problemy z faulami osobistymi. To dzięki ich celnym i efektownym akcjom mogliśmy się cieszyć z prowadzenia po dwóch kwartach.

Druga połowa zaczyna się bardzo dobrze dla Wieliczan, którzy już po 3 trzech minutach III kwarty prowadzili już 16 punktów. Wykorzystaliśmy przede wszystkim słabe przygotowanie kondycyjne Tarnowian, którzy całkowicie opadli z sił już w pierwszej części gry. Po kilku kolejnych minutach Regis już prowadził różnicą 20 punktów i stało się jasne kto wygra ten mecz. Szanse pokazania swoich umiejętności dostali wszyscy zawodnicy Naszego zespołu, a na uwagę zasługuję udany debiut Krzysztofa Kota, który dzisiaj zdobył pierwsze w swojej karierze punkty w koszykówce seniorskiej, ale i bardzo odważnie i pewnie grał z o wiele starszymi zawodnikami od siebie.

Dodatkowych atrakcji i uroku dostarczyli Nasi najmłodsi koszykarze Regisu, którzy w swoich strojach meczowych wspierali starszych kolegów w walce o zwycięstwo. Jest to dla nich wielka frajda być tak blisko pierwszego zespołu, bo przecież to oni mają być przyszłością Naszego Klubu!!!

Punkty dla Regisu: Łukasz Pająk 21 (8zb, 2as, 32min), Szymon Kunc 18 (4zb,4prz,5as, 25min), Kamil Kolber 16 (5as, 20min), Tomasz Palmowski 12 (9zb, 4as, 24min), Wojciech Gorgoń 9 (6zb, 3as, 22min), Adrian Palonek 5 (2zb, 21min), Dariusz Depta 4 (6zb, 18min), Jakub Gąska 3 (4as,14min), Łukasz Kania 2 (5min), Krzysztof Kot 1 (9min), Jakub Cisek 0 (2prz,8min).