Seniorzy wygrywają mecz na szczycie z Politechniką Krakowską!

W minioną niedzielę drużyna seniorów Regisu grała najważniejszy mecz II rundy sezonu zasadniczego. Przeciwnikiem wieliczan była Politechnika Krakowska, obecnie druga w tabeli.

Mecz rozpoczął się bardzo nerwowo, akcje były szarpane i niedokładne. Duża ilość strat i nieskuteczna gra wieliczan dała nadzieję przyjezdnym na korzystny dla nich wynik. Ale to Regis w tym dniu był lepiej dysponowany, co pokazała trzecia kwarta wygrana 7 punktami. To był właśnie klucz do wygrania tego spotkania - czyli koncentracja po pierwszej połowie.

Bardzo dobre spotkanie rozegrała nasza najbardziej doświadczona w zespole trójka koszykarzy: Szymon Kunc, Łukasz Pająk i Dariusz Depta, którzy razem dla Regisu rzucili 43 punkty! Bardzo dobrą pracę wykonał w obronie Kamil Kolber zatrzymując lidera Politechniki Michała Szewczyka na 5 punktów. Dobre i odważne zmiany dali również nasi najmłodsi Tomasz Palmowski i Filip Całka, którzy bez problemu sprostali założeniom na ten mecz.

Było to dla nas najcenniejsze zwycięstwo na tym etapie sezonu, tym bardziej, że poprzednie dwie kolejki nie ułożyły się dla nas pomyślnie - powiedział trener Michał Sarota. Teraz zaczynają się ferie zimowe, podczas których będziemy mieli czas na poprawę i udoskonalenie naszej gry.

UKS  REGIS  WIELICZKA  -  KU  AZS  POLITECHNIKA  KRAKÓW    67  -  58   (13-14),(24-21),(15-8),(15-15)