A+ R A-

Emocje w meczu seniorów z wiceliderem!

Dużo emocji w meczu koszykarzy UKS REGIS z wiceliderem III ligi MUKS 1811 Unią Tarnów.

W niedzielne popołudnie 25.02.2018 roku w bardzo ciężkim meczu nasi seniorzy zmierzyli się z wiceliderem ligi zespołem MUKS 1811 Unią Tarnów.

Mimo osłabienia  UKS REGIS od początku podjął wyrównany bój z tarnowianami. Wieliczanie rozpoczęli od kilku skutecznych akcji i prowadzenia 8-2, a następnie 14-9. Jednak coraz lepiej grający tarnowianie z ich bezsprzecznym liderem mającym bardzo bogatą karierę w ekstraklasie koszykarskiej Sulowskim, ostatnimi akcjami 1 kwarty wygrali ją 23-20.

W 14 min po celnych akcjach Piskorza i Marcinowskiego gospodarze ponownie wychodzą na prowadzenie 28-25, jednak od tej chwili właśnie Sulowski wraz ze Skowronem, wykorzystując swoje doświadczenie, raz po raz skutecznie kończą akcje tarnowian i zespół gości do przerwy prowadzi 44-35.

Druga połowa to znów początek po stronie wielickich koszykarzy i szybkie odrobienie strat dzięki skutecznemu Piskorzowi oraz znacznie lepiej grającemu w 2 połowie Dziurze. W 26 minucie  49-48 dla UKS REGIS .

Niestety goście znowu zaczynają grać lepiej w obronie i skuteczniej w ataku wracając do 10 pkt prowadzenia po 3 kwartach 63-53.

4 kwarta to pokazanie całego charakteru wielickiego zespołu. Walka o każdą piłkę w obronie z niesamowitą ambicją i mądra w ataku, mimo kłopotów z faulami dała nam możliwość dojścia rywala na 3 min przed końcem 71-71. Ostatnie minuty to prawdziwy horror i zmiany sytuacji, czyli to za co kocha się koszykówkę. Mimo, iż REGIS przegrywa na minutę przed końcem 73-78 kolejne punkty zdobywają tylko oni . Skuteczne dwa osobiste Dziury na 16 sekund przed końcem i ambitna obrona przez ostatnie sekundy daje wynik 78-78 i dogrywkę.

W niej niestety swoją klasę pokazuje Sulowski, który rzucając 10 pkt daje wygraną tarnowianom.

Był to niesamowity mecz pełen emocji i dramaturgii niestety bez happy endu, ale i tak  seniorom UKS REGIS należą się brawa za walkę z wiceliderem.

Punkty w tym meczu zakończonym wynikiem 85-90 zdobyli : Piskorz 24, Dziura 18, Markowski 11, Marcinowski 9, Wolski 9, Mordarski 7, Dubiel 5, Klimczyk 2, Gawor.

Należy przypomnieć, iż drużyna seniorów gra dzięki wsparciu finansowym samorządów,  czyli
Powiatu Wielickiego oraz Miasta i Gminy Wieliczka.