Zwycięstwo UKS REGIS Wieliczka w XXXV Międzynarodowym Turnieju w Krakowie

W dnaich 14-15 czerwca 2014 roku w Krakowie UKS REGIS Wieliczka uczestniczył jak corocznie w XXXV Międzynarodowym Turnieju organizowanym przez SP 100 Kraków. Po ubiegłorocznym triumfie w tym turnieju również w tym roku Wieliczanie byli faworytem tych zawodów. Pierwszy mecz pokazał iż nie można jednak podchodzić do żadnego meczu czy turnieju z pewnością siebie, iż mecz wygra się sam. Przeciwnikami wieliczan byli Słowacy z Popradu. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem Słowaków 8-6. Na szczęście wieliczanie po tym słabym początku obudzili się i była to jedyna przegrana kwarta w turnieju. Drugą kwartę wygrali wieliczanie 10-1 i już potem niepodzielne panowanie na boisku i końcowe zwycięstwo 58-17.

W kolejnym spotkaniu wieliczanie spotkali się z Cracovią Kraków. Tu również przez cały mecz REGIS prowadził niezagrożenie, a jako iż Cracovia była złożona z zawodników klas 4 bardzo mało na boisku przebywali czołowi zawodnicy zespołu. Mimo to mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 47 -10.

W drugim dniu turnieju Wieliczanie spotkali się ze znacznie mocniejszymi rywalami, czyli dwoma krakowskimi szkołami sportowymi Wisły Kraków. W pierwszym spotkaniu z SP 100 bardzo skoncentrowani i zmobilizowani przez trenera Grzegorza Siemieńca  zawodnicy REGISU już po pierwszej połowie wynikiem 37-7 zapewnili sobie zwycięstwo. Druga połowa to równie dobra gra mimo bardzo dużej rotacji zawodników i wygrana z odwiecznymi rywalami 67 -19. W ostatnim spotkaniu wieliczanie spotkali się z SP 113 czyli rywalem z finału Mistrzostw Małopolski klas 5. Również w tym spotkaniu przewaga wieliczan nie podlegała dyskusji. Po dwóch kwartach UKS REGIS prowadził 34-14 i wiadomo było, iż jest zwycięzcą turnieju. Mecz zakończył się zwycięstwem 55-31.

Końcowa kolejność turnieju to

1.UKS REGIS Wieliczka,

2 SP 100,

3 SP113,

4 Poprad,

5 Cracovia.

Najlepszym zawodnikiem w zespole UKS REGIS Wieliczka został bardzo pewnie i skutecznie grający Wojciech Jędrzejczyk, a wyróżniony został nasz najlepszy obrońca i najwaleczniejszy zawodnik Bartek Łokas.

W turnieju pod kierunkiem trenera Grzegorza Siemieńca grali: Maciej Jędrzejczyk 59 pkt, Wojciech Jędrzejczyk 50, Aleksander Busz 35, Sebastian Ferenczak 18, Jakub Trzciński 15, Jakub Domagała 14, Piotr  Wojciechowski 11, Bartek Łokas 7, Jakub Dyngosz 5, Ignacy Chrzan 4, Jakub Baran 3, Wojciech Baran 2, Łukasz Siemieniec 2, Aron Filipczyk.