WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZEN...

Rządowy Program KLUB 2023

Dobra drużyna PZU !

Kadeci A przegrywają z Jurą Zabierzów

W minioną niedzielę kadeci A Regisu Wieliczka rozegrali kolejne spotkanie, tym razem z Jurą Zabierzów. Mocno osłabiona drużyna wieliczan rozpoczęła mecz bardzo nieskutecznie w ataku co spowodowało szybką przewagę punktową przyjezdnych. Na dodatek błędy w postaci braku zastawienia zawodnika po rzucie dały obraz dominacji Jury w tym meczu.

Do połowy przegrywamy zdecydowanie 20 - 35, na co głównie wpłynęły niecelne rzuty wolne, których było aż 10!

Po rozmowie z zawodnikami w szatni wychodzimy wydawałoby się bardziej skoncentrowani i żądni walki, ale to tylko złudzenie. Dalej notorycznie powtarzające się niecelne rzuty z łatwych pozycji spowodowały zwiększenie się przewagi zawodników z Zabierzowa. Jedynie IV kwarta wyglądała dobrze, więcej odważnych decyzji i tym samym bardziej wyrównana gra pokazała, że była szansa na podjęcie walki w tym meczu.

Należy tutaj wspomnieć, że Jura Zabierzów to zespół czołówki ligi kadeta A i złożony głównie z zawodników urodzonych w 2000 roku. Regis Wieliczka to drużyna młodsza, która w tej lidze zdobywa cenne doświadczenie i uczy się grać bardziej agresywnie czego często jej brakuje. Dodatkowym osłabieniem jest fakt 4 kontuzjowanych zawodników wieliczan Jakuba Ćwierza (złamany palec), Wojciecha Kmiecika (złamany palec), Tomasza Windaka (choroba), Marcina Kaczmarskiego.

Mecz kończy się zwycięstwem Jury Zabierzów 74 - 43.

UKS  REGIS  WIELICZKA - SKF JURA BASKET ZABIERZÓW    43 - 74  (5-13),(15-22),(9-20),(14-19)

Punkty dla Regisu: Jakub Śliwa 15, Krystian Gruca 11, Jakub Kołodziej 5, Maciej Kozioł 4, Jakub Rybicki 3, Mateusz Stroński 2, Bartosz Jaglarz 2, Radosław Stokłosa 2, Julian Ciszewski 1, Michał Górecki.